Spacerując po szkole, zaglądamy do wspaniale wyposażonych sal. Oko cieszą uśmiechnięte buzie młodszych dzieci, które 1 września rozpoczęły naukę w  kolorowym i nowoczesnym, na miarę XXI wieku, budynku. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli są jasne sale dydaktyczne, pracownia informatyczna i językowa, przestronna aula, gabinety terapeutyczne, świetlica oraz plac zabaw z huśtawkami, karuzelą i trampoliną.

Oficjalne otwarcie nowego skrzydła Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie nastąpiło 1 września 2020 roku.  Ten dzień pozostanie na długo w pamięci i sercach wszystkich zebranych.  Spełniły się oczekiwania oraz marzenia dzieci, pedagogów 

i rodziców o nowej szkole, bezpiecznej i przyjaznej najmłodszym uczniom.  Symbolicznego aktu przecięcia wstęgi dokonał Wójt Gminy Tarnowo Podgórne pan Tadeusz Czajka wraz z  panią dyrektor Joanną Mizerską oraz z  zaproszonymi gośćmi –  przewodniczącą Rady Gminy panią Krystyną Sembą, sekretarzem gminy panem Oskarem Cierpiszewskim oraz z przedstawicielami uczniów i rodziców. Ksiądz proboszcz Tomasz Szukalski  poświęcił nowy budynek, aby przyniósł on szczęście i pomyślność całej społeczności szkolnej, by dobrze służył kolejnym pokoleniom.Wójt krótko przedstawił historię powstania nowego skrzydła szkoły, podkreślając przy tym, że każdy nowy obiekt edukacyjny to inwestycja w przyszłość.

    Pani dyrektor w ciepłych słowach podziękowała władzom gminy Tarnowo Podgórne za szczególne dbanie o dobro, wychowanie
i wykształcenie uczniów. Dzięki przychylności władz gminy oraz zaangażowaniu wielu osób realna stała się  przebudowa
i unowocześnienie budynku szkoły, dostosowanie go do potrzeb i oczekiwań dzieci, jak i nauczycieli. Inauguracja nowego roku szkolnego była uwieńczeniem tego bardzo dużego przedsięwzięcia.

Wszyscy obecni podkreślali, że zostały stworzone warunki, w których dzieci mogą nie tylko nabywać wiedzę, ale również rozwijać swoje pasje i zainteresowania, szlifować talenty. Zaproszeni goście życzyli uczniom, by nowa szkoła była miejscem radości i wielu przyjaźni, a zdobywanie wiedzy fascynującą przygodą.

Ze względu na pandemię zrezygnowano z oficjalnego rozpoczęcia roku szkolnego. W salach lekcyjnych, z zastosowaniem  zasad bezpieczeństwa, uczniowie odebrali swoje świadectwa i nagrody, zapoznali się z planami lekcji i zasadami organizacji pracy szkoły
w związku z zagrożeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 (dostępne na stronie szkoły).  Rok szkolny 2020/2021 jest wyjątkowy, stawia przed każdym z nas liczne wyzwania. Wszystkim życzymy wytrwałości, energii, życzliwości i pozytywnego nastawienia.

                                                                                                               Lidia Adydan

Licznik odwiedzin

2669656
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
202
3495
8323
50364

19-06-2021 02:42

 


Co nas czeka

25 czerwca

Zakończenie roku szkolnego dla klas 1-8

10 czerwca

Informacja o ocenach rocznych 

czerwiec 2021
pwścpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

BohaterON