Dzięki współpracy naszej biblioteki szkolnej z Miejską Biblioteką Publiczną im. Ł.Górnickiego w Oświęcimiu uczniowie klas IV – VI mogli wziąć udział online w spotkaniach autorskich.

Pierwszy dzień upłynął na poznawaniu twórczości Anny Dziewit – Meller. W prezentacji pt. "Kobiety w historii – dlaczego tak mało o nich wiemy?" autorka przedstawiła sylwetki kobiet, które na przestrzeni lat kształtowały naszą historię. Zachęcała do poszukiwania wspaniałych bohaterek w najbliższym nam otoczeniu.

W drugim dniu dzieci  miały okazję rozmawiać  z p. Joanną Olech – autorką lektury „Dynastia Miziołków”. Pisarka zdradziła, kto był pierwowzorem Miziołka oraz skąd wziął się pomysł na historię zwariowanej rodzinki. Obie Panie z chęcią odpowiadały na pytania zadawane przez uczniów: ile  trwa napisanie jednej książki, ile utworów powstało pod piórem autorek do tej pory,  jak wyglądały pierwsze próby pisarskie? Autorki zdradziły uczestnikom tajemnice z prywatnego życia, opowiadały o swoich dzieciach, zwierzątkach, zainteresowaniach, nie kryły też swojego wieku.

Spotkania odbyły się w ramach projektu „Koziołkowa lektura”. Dzięki nim mogliśmy „na żywo” zetknąć się z ciekawymi osobami. To były naprawdę niezapomniane i wartościowe chwile.

Joanna Pawłowska

Co nas czeka

luty 2021
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

BohaterON