W roku szkolnym 2020/2021 w szkole ruszyła pierwsza edycja Akademii Przyszłości, w której ośmioro uczniów uzyskało swoje Indeksy Sukcesów.  Jest to ogólnopolski program, który dzięki unikalnej metodologii - Systemowi Motywatorów Zmiany, mobilizuje do sukcesów w życiu.

Przy ogromnemu zaangażowaniu i kreatywności wolontariuszy- tutorów dzieci mogą uczestniczyć w cotygodniowych spotkaniach online. Są to niezwykle ciekawe zajęcia, inne niż standardowe lekcje. Przez cały rok szkolny, wolontariusze pomagają odnosić sukcesy oraz towarzyszą zmianie, która zachodzi w dziecku. 

Dzięki Akademii Przyszłości uczeń ma szansę poczuć się ważny   akceptowany, wyjątkowy, bezpieczny. Odkrywa swoją wartość, zaczyna wierzyć we własne możliwości, ma odwagę marzyć i wierzyć w realizację tych marzeń. Nabiera pewności siebie, staje się bardziej odporny na niepowodzenia 

i lepiej przygotowany do stawiania czoła wyzwaniom.
Akademia od 2003 roku wyposaża uczniów w zasoby i doświadczenia, dzięki którym mogą pokonać dotychczasowe przeszkody i poradzić sobie w dorosłym życiu – przede wszystkim buduje w dziecku poczucie własnej wartości.  Kierując się zasadami: 

,, Zamiast dołować – motywować i doceniać.

Zamiast uczyć jednostronnie – projektować doświadczenia.

Zamiast zagłaskiwać – stawiać wyzwania.

Zamiast traktować z góry – dawać możliwość współdecydowania.

Zamiast oceniać – zrozumieć przyczyny i na nie odpowiadać.

Zamiast wytykać to, co było – patrzeć w przyszłość i dostrzegać potencjał.”

 Zajęcia będą trwały do końca roku szkolnego, każde dziecko weźmie udział minimum w dwudziestu spotkaniach. Mamy nadzieję, że już niedługo będzie możliwość spotkań na terenie szkoły i dzieci poznają swoich tutorów na żywo. Zgodnie z flagowym hasłem programu wszystkim uczestnikom mówimy głowa do góry i życzymy samych sukcesów. 

Natalia Szeląg- szkolny koordynator projektu

Co nas czeka

kwiecień 2021
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

BohaterON