Dokąd powinien udać się impresario (organizator występów artysty - Słownik języka polskiego), który pragnąłby znaleźć najlepszych recytatorów w powiecie poznańskim i w województwie wielkopolskim? Otóż musi odwiedzić Szkołę Podstawową im. A. Fiedlera w Przeźmierowie, bo w tym roku wszystkie tytuły mistrzowskie znalazły się w naszych rękach.

7 kwietnia Tomasz Urbaniak z klasy 6b i Wiktoria Bartosiak z klasy 3c stawili się w MDK2 w Poznaniu w finale XXXII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego, natomiast Paweł Jakubowicz z klasy 5a i Kinga Osowczyk z 3g pojechali do Murowanej Gośliny na powiatowy finał "Wiosennego przebudzenia". Konkurencja była ogromna - utwory prezentowali finaliści wybrani z całej rzeszy kandydatów i kilkudziesięciu szkół od Konina po Stęszew. Na tym etapie nie było słabych czy przeciętnych wykonań. Po wielu wzruszeniach i uśmiechach w czasie ogłaszania wyników zapadła pełna napięcia cisza.

Proszę Państwa! Pierwszym recytatorem województwa w swojej grupie wiekowej został Tomek Urbaniak, natomiast Wiktoria Bartosiak otrzymała jedyne wyróżnienie (czyli w praktyce - zajęła czwarte miejsce), co uczyniło nas najbardziej utytułowaną szkołą w tym konkursie. W tym samym czasie trzydzieści kilometrów dalej za pierwszego recytatora powiatu uznano Pawła Jakubowicza. Przybyli, zadeklamowali i zwyciężyli. 

                                                                          OGROMNE GRATULACJE!