Oczywiście to nie koniec atrakcji. Pod okiem instruktorów chętni uczestniczyli w warsztatach budowania instrumentów muzycznych z rozmaitych materiałów – kluczy, garnków, misek, drewnianych łyżek. Można było sprawić sobie własnoręcznie gitarę, którą nie pogardziłby sam Elvis Presley lub drewnianą piszczałkę. Z drutu wyrabiano pierścionki - klucze wiolinowe. Pod wpływem utworów klasycznych, rockowych, jazzowych (cała gama gatunków muzycznych) powstawały impresje muzyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko „Karaoke” - nie brakowało osób chętnych do śpiewania piosenek do profesjonalnych podkładów muzycznych z tekstem. Wielką frajdę sprawiała dzieciom gra na perkusji i bębnach. Swoją wiedzą dzielili się z nami także nauczyciele
i uczniowie ze Szkoły Muzycznej w Tarnowie Podgórnym. Dziękujemy im serdecznie za przybliżenie nam różnych instrumentów muzycznych.

           „Muzyka ma koronę w niebie, ale korzenie w ziemi.” Słowa Marii Kuncewiczowej podkreślają wyjątkowy charakter muzyki, która potrafi wręcz sięgać nieba, osiągać doskonałość. Nieba sięgały także latawce. Jak co roku odbył się konkurs na najwyżej szybujący latawiec. W tym roku zwyciężyły klasy IVa i VIIc.

         Festyn rodzinny od lat kojarzy się ze zdrowym śniadaniem na trawie. Tegoroczne stoły uginały się pod ciężarem przekąsek, kanapek, sałatek, owoców, warzyw...Było smacznie jak u mamy,
a przede wszystkim kolorowo i pięknie. Pomysłowość rodziców przeszła nasze najśmielsze wyobrażenia. W konkursie na najpiękniej udekorowane stanowisko kulinarne wygrały Ic, IIIe i zerówka. Nagrodę w postaci biletów do kina ufundowała pani Katarzyna Preyer – sołtys Przeźmierowa.

         Jak zwykle było muzycznie, kolorowo, wesoło, a pogoda dopisała. Na zaproszenie dyrektor Renaty Duszczyk odpowiedziało wielu uczniów, ich rodziców, krewnych i znajomych. Serdecznie dziękujemy organizatorom pikniku – Radzie Sołeckiej Przeźmierowa oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera – wspieranych przez Urząd Gminy, OSiR i GOKSezam.

~Aleksandra Filipek

 

Przemarsz ze szkoły do parku

 

Przy scenie

 

Zdrowe śniadanie

 

Atrakcje

 

Latawce