W poniedziałek 29 stycznia br. w Szkole Podstawowej im. A. Fiedlera w Przeźmierowie odbyło się spotkanie Wójta Gminy Tarnowo Podgórne i dyrekcji szkoły z zaproszonymi rodzicami, nauczycielami i pracownikami szkoły. Wzięło w nim także udział wielu przedstawicieli władz gminy i sołectwa.

Wójt, pan Tadeusz Czajka, przedstawił zebranym koncepcję budowy nowego skrzydła szkoły i termomodernizacji całego obiektu.

   Nowy budynek spełnia nowoczesne standardy w zakresie przestrzeni, bezpieczeństwa, wyposażenia, funkcjonalności i estetyki. Wzbogaci placówkę o 10 uniwersalnych sal lekcyjnych z zapleczami i dostępem do terenów zielonych, sale specjalistyczne: komputerową i językowe, gabinety: logopedyczny i pedagogiczny oraz przestronną, nowoczesną świetlicę. Pozwoli realizować na odpowiednim poziomie funkcje dodatkowe: działalność szkolnego sklepiku, zabawy i zajęcia na świeżym powietrzu (plac zabaw, wewnętrzne patio z ławeczkami i zielenią), dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych (winda, szerokie korytarze i klatki schodowe, odpowiednie sanitariaty). Wszystkich cieszy wiadomość o projektowanej 300-osobowej auli na potrzeby szkolnych uroczystości i występów. Jej brak doskwierał szkolnej społeczności od początku istnienia placówki.

   Dyrektor Szkoły, pani Renata Duszczyk, przedstawiła zebranym plan organizacji pracy szkoły w roku 2018/2019. Rozpoczęcie prac budowlanych w czerwcu-lipcu tego roku sprawi, że kolejny rok będzie nietypowy, wymagający wielu decyzji w zakresie przestrzeni do nauki. Rodziców ucieszył fakt, że szkoła pozostanie "jednozmianowa", godziny lekcji nie wydłużą się w stosunku do tego roku. Młodzież swobodnie będzie mogła uczestniczyć w popołudniowych zajęciach dodatkowych. Dzięki wykorzystaniu dawnego budynku szkoły na terenie OSiR-u i wynajęciu mobilnych modułów z odpowiednio wyposażonymi salami, uczniowie młodsi zyskają niezależne, położone blisko placu zabaw i boisk, miejsce do nauki i wypoczynku.

   Rodzice otrzymali odpowiedzi na nurtujące ich pytania, dotyczące w szczególności bezpieczeństwa uczniów w trakcie budowy, dojazdów do szkoły i terminarza prac budowlanych. Uzyskali zapewnienie, że wysokość budżetu przeznaczonego na rozbudowę, gwarantuje ukończenie inwestycji w ciągu półtora roku.

   Wszystkim dziękujemy za spotkanie. Władzom gminy za troskę o naszych uczniów, gwarancje komfortu nauki i pracy, za przychylność we wszystkich sprawach inwestycyjnych i organizacyjnych. Dziękujemy za podjecie tego dzieła.


Dyrektor Szkoły
Renata Duszczyk

Co nas czeka

14 - 25 stycznia

Ferie zimowe

styczeń 2019
pwścpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

BohaterON