W poniedziałek 29 stycznia br. w Szkole Podstawowej im. A. Fiedlera w Przeźmierowie odbyło się spotkanie Wójta Gminy Tarnowo Podgórne i dyrekcji szkoły z zaproszonymi rodzicami, nauczycielami i pracownikami szkoły. Wzięło w nim także udział wielu przedstawicieli władz gminy i sołectwa.

Wójt, pan Tadeusz Czajka, przedstawił zebranym koncepcję budowy nowego skrzydła szkoły i termomodernizacji całego obiektu.

   Nowy budynek spełnia nowoczesne standardy w zakresie przestrzeni, bezpieczeństwa, wyposażenia, funkcjonalności i estetyki. Wzbogaci placówkę o 10 uniwersalnych sal lekcyjnych z zapleczami i dostępem do terenów zielonych, sale specjalistyczne: komputerową i językowe, gabinety: logopedyczny i pedagogiczny oraz przestronną, nowoczesną świetlicę. Pozwoli realizować na odpowiednim poziomie funkcje dodatkowe: działalność szkolnego sklepiku, zabawy i zajęcia na świeżym powietrzu (plac zabaw, wewnętrzne patio z ławeczkami i zielenią), dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych (winda, szerokie korytarze i klatki schodowe, odpowiednie sanitariaty). Wszystkich cieszy wiadomość o projektowanej 300-osobowej auli na potrzeby szkolnych uroczystości i występów. Jej brak doskwierał szkolnej społeczności od początku istnienia placówki.

   Dyrektor Szkoły, pani Renata Duszczyk, przedstawiła zebranym plan organizacji pracy szkoły w roku 2018/2019. Rozpoczęcie prac budowlanych w czerwcu-lipcu tego roku sprawi, że kolejny rok będzie nietypowy, wymagający wielu decyzji w zakresie przestrzeni do nauki. Rodziców ucieszył fakt, że szkoła pozostanie "jednozmianowa", godziny lekcji nie wydłużą się w stosunku do tego roku. Młodzież swobodnie będzie mogła uczestniczyć w popołudniowych zajęciach dodatkowych. Dzięki wykorzystaniu dawnego budynku szkoły na terenie OSiR-u i wynajęciu mobilnych modułów z odpowiednio wyposażonymi salami, uczniowie młodsi zyskają niezależne, położone blisko placu zabaw i boisk, miejsce do nauki i wypoczynku.

   Rodzice otrzymali odpowiedzi na nurtujące ich pytania, dotyczące w szczególności bezpieczeństwa uczniów w trakcie budowy, dojazdów do szkoły i terminarza prac budowlanych. Uzyskali zapewnienie, że wysokość budżetu przeznaczonego na rozbudowę, gwarantuje ukończenie inwestycji w ciągu półtora roku.

   Wszystkim dziękujemy za spotkanie. Władzom gminy za troskę o naszych uczniów, gwarancje komfortu nauki i pracy, za przychylność we wszystkich sprawach inwestycyjnych i organizacyjnych. Dziękujemy za podjecie tego dzieła.


Dyrektor Szkoły
Renata Duszczyk

Co nas czeka

22 października

Dzień Papieski

24 października

Drzwi otwarte

WOJEWÓDZKIE KONKURSY ETAP SZKOLNY

18.10 KONKURS CHEMICZNY

19.10 KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO 

22.10 KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

23.10 KONKURS BIOLOGICZNY, OGÓLNOPOLSKI TEST ORTOGRAFICZNY

24.10 KONKURS MATEMATYCZNY

25.10 KONKURS HISTORYCZNY

26.10 KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

29.10 KONKURS JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

październik 2018
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031