Nasza szkoła na różne sposoby włącza się w świętowanie stulecia niepodległości Polski. Możliwość małej podróży w czasie stworzyła wizyta w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie. Dla pięciu klas - 4e, 5d, 6a, 6b i 7d - dzień 26 września oznaczał skok w przeszłość naszego kraju i regionu. Obejrzeliśmy widowisko plenerowe "Powstanie wielkopolskie" i na koniec odśpiewaliśmy "Rotę" wspólnie z aktorami. Czworo naszych uczniów skorzystało z możliwości zagrania w widowisku razem ze stałymi dziecięcymi aktorami - wolontariuszami. Jaś, Dominik, Julia i Alicja wcielili się najpierw w role dzieci wrzesińskich, dzielnie nie ulegając germanizacji, a następnie tak entuzjastycznie witali Ignacego Paderewskiego, jakby kalendarz pokazywał znowu 26 grudnia 1918 roku.
 
      Po widowisku czekało nas mnóstwo aktywnych zajęć w terenie. Epoki wirowały nam przed oczami, kiedy próbowaliśmy strzelania z łuku, walki na miecze, przestawiania wiaderek za pomocą żurawia. Chętni chodzili po rozwieszonej między drzewami taśmie i brali udział w turnieju przeciągania liny. Powodzeniem wśród młodszych cieszyła się wieża oblężnicza, na którą można było się wspinać i urządzać zasadzki. A jeżeli komuś robiło się chłodno, animatorzy Parku Dzieje zapraszali do ogrzania się przy ognisku.
       Następnego dnia w szkole dzieci dzieliły się wrażeniami i wiedzą wyniesioną z widowiska. Nie ma lepszych sposobów na zapamiętanie faktów historycznych niż odegranie dawnych wydarzeń osobiście!  
                                                                                                                                               Anna Bacik                         
 

Co nas czeka

27 lutego

Drzwi otwarte

oraz spotkanie dla rodziców 

z panią porucznik z aresztu śledczego

luty 2019
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

BohaterON