Uczniowie Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera rozpoczęli październik tanecznym krokiem. Dlaczego? To właśnie 1.10. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji tradycyjnie w naszej szkole odbyło się muzyczne spotkanie. Tym razem tematem przewodnim był taniec. Nie sposób zapoznać się z wszystkim tańcami świata w jeden dzień. Naszym uczniom udało się odbyć podróż w czasie i przyjrzeć się, jak przez wieki rozwijała się ta dziedzina sztuki.

Pomogła w tym utalentowana młodzież z przeźmierowskiej szkoły. Marysia z klasy szóstej zakochała się w balecie w wieku 3 lat. Swoje umiejętności pokazała w dwóch odsłonach – mogliśmy zobaczyć układ baletowy oraz taniec współczesny . Natalia z klasy sódmej wykonała układ tańca jazzowego do ścieżki dźwiękowej z filmu „Sing”. Zapoznaliśmy się również z polskim tańcem narodowym – polonezem. Do muzyki Wojciecha Kilara zatańczyły uczennice należące do Zespołu Pieśni i Tańca „Modraki”. Swym talentem pochwaliły się również dziewczęta uczęszczające na zajęcia do OSiR Dance Studio Tarnowo Podgórne.

Na koniec spotkania uczniowie wszystkich klas mogli spróbować swoich sił w tańcu. Wybrana grupa uczniów specjalnie na ten dzień nauczyła się tańca integracyjnego, by móc zarazić taneczną radością całą szkołę.

Może dzięki takim spotkaniom młodzież podtrzyma taneczne tradycje.

 

Sara Winiecka,

nauczycielka muzyki w SP w Przeźmierowie

Co nas czeka

27 lutego

Drzwi otwarte

oraz spotkanie dla rodziców 

z panią porucznik z aresztu śledczego

luty 2019
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

BohaterON