Uroczystość  pasowania na ucznia otworzył „Polonez” Wojciecha Kilara. Przy dźwiękach muzyki na salę wkroczyli bohaterowie dnia - dzieci z  klas pierwszych i ich wychowawcy.

Pełne ciepła słowa do najmłodszych uczniów skierowała pani dyrektor Joanna Mizerska, która wyraziła radość, że już za moment zostaną onioficjalnie przyjęci do grona społeczności Szkoły Podstawowej imienia A. Fiedlera w Przeźmierowie.Najlepsze życzenia złożyła dzieciom, ich rodzicom i nauczycielom pani Ewa Noszczyńska – Szkurat – pierwszy zastępca Wójta. Przedstawicielka Rady Rodziców – pani Joanna Hoffman porównała dzisiejsze święto do biegu sportowca, który rozpoczyna swoją drogę i pragnie osiągnąć sukces, a następnie złożyła na ręce wychowawczyń klas pierwszych kosze pełne słodyczy. Swoją obecnością zaszczyciła nas też pani sołtys Przeźmierowa – Katarzyna Preyer. Wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy.

Starsi uczniowie zapewnili swoich młodszych kolegów, że mogą oni  liczyć na ich pomoc. Życzyli pierwszoklasistom  odnalezienia prawdziwej przyjaźni, uśmiechu na co dzień, dobrych ocen i pochwał. Życzyli tego, aby polubili szkołę.

Dzieci ślubowały dbać o honor i dobre imię szkoły, nauką i zachowaniem przynosić jej zaszczyt, szanować swoich nauczycieli, rodziców i wszystkich, którzy pracują dla naszego dobra, uczyć się tego, co dobre i piękne, kochać swoją ojczyznę – Polskę.

Na prośbę przedstawiciela rodziców pani dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia. To był niewątpliwie niezwykły moment w życiu każdego pierwszoklasisty.

W drugiej części uroczystości dzieci miały okazję spotkać się z Pocahontas, Elzą z Krainy Lodu, Arkadym Fiedlerem, Roszpunką i Julianem. Poradziły sobie z rozpoznawaniem zwierząt, bezpieczeństwem na drodze oraz zachowaniem w szkole. Okazały się też doskonałymi tancerzami – mistrzowsko wykonały układ taneczny do „Macareny”. Nie zabrakło również nawiązań do 100. rocznicy odzyskania niepodległości – uczniowie, ubrani w biało – czerwone czapki, z kotylionami na piersiach, zdali celująco egzamin, udzielając odpowiedzi na pytania z „Katechizmu polskiego dziecka” W. Bełzy. Stworzyły też flagę naszej ojczyzny, machając karteczkami podczas recytacji utworu „Barwy ojczyste”.

Od dziś 5 października 2018 roku  to ważna data w życiu  uczniów pierwszej klasy. Życzymy im, aby nie zapomnieli słów, które obiecali wypełniać, przysięgając na sztandar szkoły. Niech jak najlepiej spełniają obowiązki szkolne, pilnie się uczą, wzorowo zachowują, ale też bawią się i odpoczywają.

Aleksandra Filipek

Co nas czeka

22 grudnia - 1 stycznia

Przerwa świąteczna

19 grudnia

informacja o ocenach semestralnych

21 grudnia

wigilie klasowe

grudzień 2018
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

BohaterON