Mateuszu, dlaczego akurat piłka nożna?

Od małego oglądałem mecze przytulony do Taty na kanapie. Kiedy miałem sześć lat, rodzice zapisali mnie na pierwszy trening. Tak się stało, że pokochałem ten sport i wszystko wokół niego. Współpraca w zespole, rozwijanie się przez ciężką pracę, adrenalina podczas meczu - wszystkie te czynniki sprawiają, że piłka nożna jest wyjątkowa. Uwielbiam wyzwania.

A co zaintrygowało Cię w matematyce?

Matematyka już w młodszych klasach łatwo mi “przychodziła”. Wymaga największej kreatywności. Najróżniejsze działania w poszukiwaniu jedynego rozwiązania - właśnie to mnie ciekawi. Niczego nie można “wykuć”. To jest świetne u “ królowej nauk”.

Jak udaje Ci się połączyć obowiązki i pasje? Co pomaga w organizacji czasu?

Myślę, że wystarcza dobre planowanie pracy. Trzeba umieć powiedzieć sobie: jeśli zrobię to teraz, to później będę mógł odetchnąć. Staram się nie zostawiać zadań na ostatnią chwilę I to skutkuje. Mimo że przyjeżdżam do domu około 18, to daję radę odrobić lekcje, poćwiczyć, zjeść kolację, a czasem zostaje mi jeszcze czas wolny. Organizacji czasu nauczyli mnie rodzice, w szczególności Mama. I mam to szczęście, że jeden z obowiązków jest jednocześnie moją pasją.

Które sukcesy uważasz za swoje największe osiągnięcie?

Najwięcej korzyści odniosę w najbliższym czasie jako laureat Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego, jednak bardzo dumny jestem z wspomnianej już nagrody dla najlepszego zawodnika turnieju w Łodzi. Rok temu zostałem finalistą Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, ponadto jestem trzykrotnym finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. W ostatnich dwóch latach zabrakło mi do "laureata" naprawdę niewiele. Ważnym osiągnięciem było też 16. miejsce w Alfiku matematycznym naszego województwa.

Wierzę jednak, że te naprawdę duże sukcesy dopiero przede mną… 

Kim chciałbyś być w przyszłości? Co wybierzesz?

Moim marzeniem jest zostać profesjonalnym piłkarzem. Ten zawód pozwoliłby połączyć mi robienie tego, co kocham, z dobrymi zarobkami. Myślę, że każdy chciałby w pracy wykonywać to, co lubi, dlatego robię wszystko, żeby rozwijać moje umiejętności piłkarskie. Wiem, że nie będzie to łatwe. Ale – jeśli mocno marzysz, jesteś w stanie to osiągnąć.

Do jakiej szkoły chciałbyś pójść, na jaki kierunek i dlaczego?

Bardzo chciałbym kontynuować moją piłkarską drogę. Dalszy projekt naszego zespołu powstaje w szkole w Opalenicy, jeszcze nie wszystko jest potwierdzone, możliwość trenowania w takich warunkach, na trawiastych boiskach, wydaje mi się czymś niesamowitym. Jeśli projekt jednak “nie wypali”, mam plan B: dostać się do jednego z topowych poznańskich liceów. Najbliżej mi do “Jedynki”, ciekawymi profilami  wydają się matematyczno-chemiczny czy matematyczno-geograficzny, te właśnie przedmioty najbardziej mnie interesują.

Ile czasu poświęcasz dziennie na naukę?

Nauka nie pochłania mi dużo czasu. Wystarczy się skoncentrować. Odrabianie lekcji rzadko zajmuje mi więcej niż 30 minut. Do tego dochodzi oczywiście nauka na sprawdziany i kartkówki. Szybko zapamiętuję, więc na te krótsze poświęcam nie więcej niż 20-30 minut, a na sprawdziany około 45 minut.

Ile masz czasu na przyjemności?

Czas na przyjemności znajduję głównie w weekendy, chociaż zdarza mi się, że i w tygodniu mam wolne chwile. Gram wtedy na Playstation, oglądam transmisje piłkarskie, grywam w strategiczne gry planszowe, czytam książki.

Jaka jest Twoja ulubiona książka? Dlaczego?

Moją ulubioną książką jest seria powieściowa “Zwiadowcy” J. Flanagana. Opowiada o przyjaźni i jedności. Główny bohater Will – sierota - dołącza do elitarnego korpusu Zwiadowców. Książki te niezwykle trzymają w napięciu, a wiele opisów powoduje, że czuję jakbym był towarzyszem bohaterów. Powieść w świetny sposób opisuje relacje między przyjaciółmi i zabiera nas w średniowieczny rycerski świat. To wszystko sprawia, że seria Johna Flanagana jest dla mnie doskonała.

Dokąd ruszyłbyś na wędrówkę, gdybyś mógł wybrać dowolny kierunek?

Zależy, czy można zaliczyć przeprawę przez morze..:). Jeżeli tak, to udałbym się kibicować FC Liverpool na jego stadionie Anfield. To mój ulubiony zespół spośród brytyjskich drużyn i marzę o zobaczeniu moich ulubieńców na żywo.

Dziękujemy za szczere, wyczerpujące odpowiedzi!

 

Wywiad przeprowadzili koledzy Mateusza,

uczniowie 8 c

Licznik odwiedzin

1063598
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
1269
1020
10469
38431

26-05-2019 23:06

 


Co nas czeka

29 maja

Zebrania z rodzicami oraz Drzwi Otwarte dla rodziców klas I- VI 

28 maja

Zebrania z rodzicami oraz Drzwi Otwarte dla klas VII – VIII

Konsultacje dla rodziców klas VII z doradcą zawodowym 

13-31 maja

Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.

Szczegółowe informacje o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie w zakładce doradztwo zawodowe.

maj 2019
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

BohaterON