Mistrz Tabliczki Mnożenia – 27 września 2018 roku:

Wojciech Miśkiewicz  – I miejsce w szkole wśród klas czwartych

Aleksandra Wojciechowska  – I miejsce w szkole wśród klas piątych

Karol Cecuła   – I miejsce w szkole wśród klas szóstych

Kamila Winiarska  – I miejsce w szkole wśród klas ósmych

Olimpiada Matematyczna Juniorów – 27 września 2018 roku – Mateusz Banaszak, Kacper Kolasiński , Aleksandra Piaskowska zakwalifikowali się do drugiego etapu. 

Konkurs „Maks matematyczny” – 18 października 2018 roku – Igor Radojewski  – otrzymał darmowy udział w kolejnej edycji konkursu.

Wojewódzki Konkurs Matematyczny – 24 października 2018 roku – etap szkolny,  29 listopada 2018 roku – etap rejonowy - Mateusz Banaszak – uczeń zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 16 lutego 2019 roku.

Konkurs „Złota Żaba” – 22 listopada 2018 roku – Mateusz Banaszak – uczeń zakwalifikował się do drugiego etapu, który odbędzie się 30 marca 2019 roku.

Alfik matematyczny – 21 listopada 2018 roku:

Dominik Urbaniak  – I miejsce w szkole wśród klas drugich    

Emil Makieła – I miejsce w szkole wśród klas trzecich – dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

Maksymilian Pakuła – I miejsce w szkole wśród klas czwartych – dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie

Oliwia Maćkowiak – I miejsce w szkole wśród klas piątych

Adam Barczyk – I miejsce w szkole wśród klas szóstych

Andrzej Trojnarski – I miejsce w szkole wśród klas siódmych    

Mateusz Banaszak – I miejsce w szkole wśród klas ósmych – dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie.

 Czwartego listopada b.r. w Kórniku miał miejsce finał VI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Wpisani w historię. Szkołę naszą reprezentowało dwoje uczniów: Maria Majchrzycka z kl. VIc oraz Paweł Jakubowicz z kl. Va.  Po piętnastu latach edycji po raz pierwszy w konkursie sięgnięto po prozę. Tematem przewodnim była bowiem twórczość Henryka Sienkiewicza. Paweł Jakubowicz zaprezentował fragment Potopu i zajął trzecie miejsce. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się na zamku kórnickim jedenastego listopada podczas finałowego koncertu z okazji Święta Niepodległości.
                                      Gratulujemy!

Po raz kolejny raz wzięliśmy udział w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym Świetlik organizowanym przez Fundację Młodych Odkrywców w Krakowie (X edycja). Honorowy patronat nad nim objął Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

            Głównym celem konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako fascynującego źródła wiedzy o świecie. Jego nowatorska formuła uświadamia dzieciom, że wszystko, co dzieje się w naturze, domu, szkole, środowisku, można naukowo wyjaśnić. Każdy może mieć swój wkład w rozwój świata. Doświadczenia, które przeprowadzają dzieci w warunkach domowych, pozwalają na ciekawe, kreatywne spędzanie czasu w gronie rodziny.

            Uczniowie naszej szkoły po raz ósmy raz wzięli udział w Świetliku, który przebiega zawsze w dwóch etapach. Etap przygotowawczy polega na przeprowadzeniu przez uczestników zestawu doświadczeń konkursowych, a zadaniem etapu drugiego jest poprawne rozwiązanie testu finałowego.

            W tym roku szkolnym wszystkie dzieci pisały test 14 marca. Aż 56 osób z klas III – VI, uczniów naszej szkoły, przystąpiło do rozwiązywania zadań.

            MOŻEMY POCHWALIĆ SIĘ WIELKIMI SUKCESAMI!

            W klasach III nagrody zdobyli: Kornelia Woźniak z kl. 3g , Nina Bartkowska z kl. 3g, wyróżnienia: Karolina Woźniak z kl. 3g i Paweł Korzec z kl. 3c.
W starszych klasach wyróżnienia otrzymali: Adam Barczyk z kl. IV a, Jakub Łakomy z kl. V c i Maksymilian Jankowski z kl. VI e.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w edukacji szkolnej.
G. Nowak, E. Pietrzak, P. Dulat-Sawicka

 „Dobrze pisać, to znaczy czynić myśl widzialną” ta sentencja amerykańskiego pisarza Ambrose Bierca przyświecała podczas Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie. Przystąpili do  niego uczniowie klas  III, IV, V i VI naszej szkoły 25 października 2016r.

Każdy z uczestników mógł sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne. Znamy już wyniki!

   Wyróżnienie w konkursie kuratoryjnym

   Nasza szkoła ma przyjemność kolejny raz pochwalić się sukcesem jednego z uczniów.

Jakub Tasiemski z klasy 2C otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym organizowanym przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z okazji 1050. ROCZNICY CHRZTU POLSKI, pt. „Mieszko, książę Polski został ochrzczony – słowa, które zmieniły bieg historii”.

Zdolności, talenty i pasje…

    Każdy z nas ma wiele talentów, należy je tylko odkryć i umiejętnie wykorzystać. W szkołach podstawowych naszej gminy od lat zachęca się uczniów do odkrywania i prezentowania własnych uzdolnień. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie po raz drugi zaprosił rówieśników do zaprezentowania tychże zdolności i pasji.    

    I tak w piątek, 13 maja br., w Centrum Kultury w Przeźmierowie odbył się drugi Gminny Przegląd Talentów. Honorowy patronat nad imprezą objął Pan Grzegorz Leonhard – Przewodniczący Rady Gminy Tarnowo Podgórne. Podczas uroczystości mogliśmy podziwiać różnorodne umiejętności: były występy taneczne i wokalne, wśród prezentacji instrumentalnych usłyszeliśmy gitary, trąbkę, ksylofon i pianino, niesamowite wrażenie wywarły na publiczności pokazy zręcznościowe, m.in. żonglerka, jazda na monocyklu i prezentacja origami czy karate. Wszystkim występom towarzyszyły wielkie emocje.

WSPANIAŁE OSIĄGNIĘCIA W KONKURSACH RECYTATORSKICH

        Najpierw cieszyliśmy się „Wiosennym przebudzeniem”. 10 kwietnia do Tarnowa Podgórnego na gminny etap tego tradycyjnego konkursu recytatorskiego naszego powiatu pojechała Natalia Osowczyk z klasy 5a z wierszem Marii Konopnickiej „Stefek Burczymucha”, Tomasz Urbaniak z 5b z utworem „Trzeba by” Aleksandra Fredry oraz Paweł Jakubowicz z klasy 4a z zabawnym wierszem Tomasza Nowaczyka pt. „Pająk”. W części konkursu dla klas 1-3 mieliśmy przyjemność wysłuchać nagrodzonego wyróżnieniem „Stefka Burczymuchy” w wykonaniu Kingi Osowczyk z 2g, „Kłamczuchy” Brzechwy w interpretacji Amelii Szturmy z 3a i „Żuka”, którego deklamowała Julia Żeglarska z 2b.
       Wszyscy zaprezentowali się wspaniale, a Tomek Urbaniak zajął 1 miejsce w gminie! Tym samym zakwalifikował się do finału powiatowego w Murowanej Goślinie, który odbył się 15 kwietnia. Nasz reprezentant zdobył tam wyróżnienie.
       Następnie zamarzyły się nam sukcesy w finale XXXI Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w MDK nr 2, więc w piątek 22 kwietnia ruszyliśmy podbić Poznań. Reprezentantką klas młodszych była Kinga Osowczyk, która z wielkim temperamentem wyrecytowała „Grzyby” Jana Brzechwy, a klasy starsze reprezentowali Paweł Jakubowicz z 4a z prześmiesznym „Ślimakiem” Brzechwy oraz Tomasz Urbaniak z 5b, który z aktorską swobodą opowiadał prozą fragment „Dziennika cwaniaczka” J. Kinneya.   
      Po bardzo długim oczekiwaniu jury podało wyniki. Miło nam zakomunikować, iż Tomek Urbaniak został drugim recytatorem całego województwa wielkopolskiego!
 GRATULUJEMY!

Kolejne sukcesy przeźmierowskich sportsmenek

  Dziewczęta reprezentujące szkołę i gminę we współzawodnictwie w ramach Szkolnego Związku Sportowego „ Wielkopolska” odniosły kolejny, wspaniały sukces sportowy.
     W Plewiskach 1 marca zajęły 1 miejsce w Półfinale Powiatu w Koszykówce i awansowały do finału. Te same uczennice jesienią wywalczyły 3 miejsce w Finałach Powiatu Poznańskiego w Piłce Ręcznej. W skład drużyny wchodzą uczennice z klas VI:
Aleksandra Sękowska, Anna Majcher, Aleksandra Wenzel, Nicol Ratajska, Oliwia Sepioł, Paulina Kaźmierczak, Wiktoria Błaszczyńska, Jagoda Górczak, a z klas V -  Aleksandra Kluj, Maja Górka, Angelika Grewling.
Dziewczęta są niezwykle ambitne, wszechstronnie utalentowane sportowo i pragniemy im oraz ich rodzicom pogratulować dotychczasowych sukcesów sportowych.
                                                             Nauczyciele wychowania fizycznego

Mistrzostwo Wielkopolski LZS w Biegach Przełajowych w Solcu Wielkopolskim

(8.04.2016)

Zwyciężyła: Aleksandra Kluj, kl. 5a,

8. miejsce: Filip Adamski, kl. 5e,

12. miejsce: Łukasz Disterheft, kl. 5b.

    Gratulujemy!!!

Zwycięstwo uczniów naszej szkoły w Gminnym Konkursie Historycznym!

    Dnia 8 kwietnia 2016 w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Historyczny, którego tematyka związana była z 1050 rocznicą chrztu Polski i dotyczyła zagadnień związanych z początkami państwa polskiego. Już po raz szósty uczniowie z naszej gminy zmagali się z różnorodnymi zadaniami historycznymi.

Licznik odwiedzin

2243954
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
660
2409
13519
32104

17-01-2021 06:23

 


Co nas czeka

4 - 17 stycznia

Ferie zimowe

23 - 30 grudnia

Przerwa świąteczna

22 grudnia

Informacja o zagrożeniu oceną niedostateczną lub nagannym zachowaniu

styczeń 2021
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

BohaterON