Zdolności, talenty i pasje…

    Każdy z nas ma wiele talentów, należy je tylko odkryć i umiejętnie wykorzystać. W szkołach podstawowych naszej gminy od lat zachęca się uczniów do odkrywania i prezentowania własnych uzdolnień. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie po raz drugi zaprosił rówieśników do zaprezentowania tychże zdolności i pasji.    

    I tak w piątek, 13 maja br., w Centrum Kultury w Przeźmierowie odbył się drugi Gminny Przegląd Talentów. Honorowy patronat nad imprezą objął Pan Grzegorz Leonhard – Przewodniczący Rady Gminy Tarnowo Podgórne. Podczas uroczystości mogliśmy podziwiać różnorodne umiejętności: były występy taneczne i wokalne, wśród prezentacji instrumentalnych usłyszeliśmy gitary, trąbkę, ksylofon i pianino, niesamowite wrażenie wywarły na publiczności pokazy zręcznościowe, m.in. żonglerka, jazda na monocyklu i prezentacja origami czy karate. Wszystkim występom towarzyszyły wielkie emocje.

    Nad przebiegiem przeglądu czuwało jury w składzie: Przewodniczący Rady Gminy Pan Grzegorza Leonhard, Kierownik Domu Kultury Pani Jolanta Tepper, przedstawiciel Rady Rodziców Pani Iwona Didina, gość specjalny: wokalistka, laureatka IV edycji konkursu „Mam Talent” Pani Marta Podulka oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego SP w Przeźmierowie.

    Na wielkie gratulacje zasłużyli wszyscy uczestnicy Gminnego Przeglądu Talentów, którzy włożyli dużo serca i pracy w przygotowanie występu. Jury stanęło przed trudnym zadaniem wyboru laureatów Gminnego Przeglądu Talentów. Po długich obradach ustalono werdykt:

W kategorii klas I – III wyróżnienia otrzymali:

Maria Miśkiewicz SP w Przeźmierowie – taniec,

Alicja Obstalecka SP w Tarnowie Podgórnym – recytacja,

Kinga Osowczyk SP w Przeźmierowie – taniec.

W kategorii klas IV – VI:

Helena Cegielska SP w Przeźmierowie – śpiew z własnym akompaniamentem,

Dominika Hultajska i Jagoda Wodniczak SP w Lusowie – śpiew,

Stanisław Woźniak SP w Ceradzu Kościelnym – pokaz orgiami.

    Wielką radość jednej z laureatek sprawiła p. Marta Podulka. Zaprosiła Helenę Cegielską na warsztaty i do nagrania piosenki w profesjonalnym studio.

    Uroczystość uświetnił gościnny występ kwartetu dętego z Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnowie Podgórnym, pracującego pod kierunkiem pana Piotra Nobika. W skład zespołu weszli uczniowie: Patryk Gawędowicz, Kacper Marciniak i Wiktor Preyer. W ich wykonaniu usłyszeliśmy m.in. American Patrol i Amazing Grace.

    Serdeczne podziękowania kierujemy do: Przewodniczącego Rady Gminy Pana Grzegorza Leonharda za objęcie konkursu honorowym patronatem i ufundowanie nagród, Pani Jolanty Tepper i Pracowników Centrum Kultury w Przeźmierowie, Pani Marty Podulki, Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Przeźmierowie.

Wiele instytucji i firm pomogło w zorganizowaniu Gminnego Przeglądu Talentów 2016. Oto one:

 • Firma Bud-Mar z Baranowa,
 • W&R Auto-Komis Przeźmierowo,
 • Tani Kurier Pani Aleksandra Mazana z Przeźmierowa,
 • Copy Art Poznań – Smochowice,
 • Hotel Orange z Przeźmierowa,
 • Bike Adventure Baranowo,
 • GSM Baranowo,
 • Sklep Lewiatan, Przeźmierowo, ul. Leśna,
 • Dar-Car Przeźmierowo,
 • Nowa Elektro Sp. z o.o. w Sadach,
 • Millano, twórcy marki „Baron” z Przeźmierowa,
 • Studio Poligrafia z Wysogotowa,
 • sklep Decathlon Swadzim

    Phil Bosmans powiedział: „Uszczęśliwianie innych jest marzeniem ludzi szczęśliwych”. Radość i poczucie wartości naszych dzieci jest darem bezcennym. Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w odkrywaniu talentów wśród uczniów szkół podstawowych gminy Tarnowo Podgórne.

Dyrekcjom i Nauczycielom Szkół dziękujemy za udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy różnorodnych talentów, życzymy wielu sukcesów na kolejnych szczeblach kariery.

Mariola Socha-Kowalska, Iwona Kuźniarek

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera w Przeźmierowie

Licznik odwiedzin

1696005
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
202
2395
18211
79469

31-05-2020 03:14

 


Co nas czeka

1 czerwca

Dzień Dziecka
Dzień Sportu

12 czerwca

Dzień wolny od zajęć edukacyjnych

10 czerwca

Informacja o ocenach rocznych 

28 maja

Zebrania z rodzicami klasy I -VI (video konferencje)

27 maja

Zebrania z rodzicami klasy VII – VIII (video konferencje)

maj 2020
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

BohaterON