Zdolności, talenty i pasje…

    Każdy z nas ma wiele talentów, należy je tylko odkryć i umiejętnie wykorzystać. W szkołach podstawowych naszej gminy od lat zachęca się uczniów do odkrywania i prezentowania własnych uzdolnień. Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie po raz drugi zaprosił rówieśników do zaprezentowania tychże zdolności i pasji.    

    I tak w piątek, 13 maja br., w Centrum Kultury w Przeźmierowie odbył się drugi Gminny Przegląd Talentów. Honorowy patronat nad imprezą objął Pan Grzegorz Leonhard – Przewodniczący Rady Gminy Tarnowo Podgórne. Podczas uroczystości mogliśmy podziwiać różnorodne umiejętności: były występy taneczne i wokalne, wśród prezentacji instrumentalnych usłyszeliśmy gitary, trąbkę, ksylofon i pianino, niesamowite wrażenie wywarły na publiczności pokazy zręcznościowe, m.in. żonglerka, jazda na monocyklu i prezentacja origami czy karate. Wszystkim występom towarzyszyły wielkie emocje.

    Nad przebiegiem przeglądu czuwało jury w składzie: Przewodniczący Rady Gminy Pan Grzegorza Leonhard, Kierownik Domu Kultury Pani Jolanta Tepper, przedstawiciel Rady Rodziców Pani Iwona Didina, gość specjalny: wokalistka, laureatka IV edycji konkursu „Mam Talent” Pani Marta Podulka oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego SP w Przeźmierowie.

    Na wielkie gratulacje zasłużyli wszyscy uczestnicy Gminnego Przeglądu Talentów, którzy włożyli dużo serca i pracy w przygotowanie występu. Jury stanęło przed trudnym zadaniem wyboru laureatów Gminnego Przeglądu Talentów. Po długich obradach ustalono werdykt:

W kategorii klas I – III wyróżnienia otrzymali:

Maria Miśkiewicz SP w Przeźmierowie – taniec,

Alicja Obstalecka SP w Tarnowie Podgórnym – recytacja,

Kinga Osowczyk SP w Przeźmierowie – taniec.

W kategorii klas IV – VI:

Helena Cegielska SP w Przeźmierowie – śpiew z własnym akompaniamentem,

Dominika Hultajska i Jagoda Wodniczak SP w Lusowie – śpiew,

Stanisław Woźniak SP w Ceradzu Kościelnym – pokaz orgiami.

    Wielką radość jednej z laureatek sprawiła p. Marta Podulka. Zaprosiła Helenę Cegielską na warsztaty i do nagrania piosenki w profesjonalnym studio.

    Uroczystość uświetnił gościnny występ kwartetu dętego z Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tarnowie Podgórnym, pracującego pod kierunkiem pana Piotra Nobika. W skład zespołu weszli uczniowie: Patryk Gawędowicz, Kacper Marciniak i Wiktor Preyer. W ich wykonaniu usłyszeliśmy m.in. American Patrol i Amazing Grace.

    Serdeczne podziękowania kierujemy do: Przewodniczącego Rady Gminy Pana Grzegorza Leonharda za objęcie konkursu honorowym patronatem i ufundowanie nagród, Pani Jolanty Tepper i Pracowników Centrum Kultury w Przeźmierowie, Pani Marty Podulki, Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Przeźmierowie.

Wiele instytucji i firm pomogło w zorganizowaniu Gminnego Przeglądu Talentów 2016. Oto one:

 • Firma Bud-Mar z Baranowa,
 • W&R Auto-Komis Przeźmierowo,
 • Tani Kurier Pani Aleksandra Mazana z Przeźmierowa,
 • Copy Art Poznań – Smochowice,
 • Hotel Orange z Przeźmierowa,
 • Bike Adventure Baranowo,
 • GSM Baranowo,
 • Sklep Lewiatan, Przeźmierowo, ul. Leśna,
 • Dar-Car Przeźmierowo,
 • Nowa Elektro Sp. z o.o. w Sadach,
 • Millano, twórcy marki „Baron” z Przeźmierowa,
 • Studio Poligrafia z Wysogotowa,
 • sklep Decathlon Swadzim

    Phil Bosmans powiedział: „Uszczęśliwianie innych jest marzeniem ludzi szczęśliwych”. Radość i poczucie wartości naszych dzieci jest darem bezcennym. Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w odkrywaniu talentów wśród uczniów szkół podstawowych gminy Tarnowo Podgórne.

Dyrekcjom i Nauczycielom Szkół dziękujemy za udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy różnorodnych talentów, życzymy wielu sukcesów na kolejnych szczeblach kariery.

Mariola Socha-Kowalska, Iwona Kuźniarek

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera w Przeźmierowie

Co nas czeka

22 października

Dzień Papieski

24 października

Drzwi otwarte

WOJEWÓDZKIE KONKURSY ETAP SZKOLNY

18.10 KONKURS CHEMICZNY

19.10 KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO 

22.10 KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

23.10 KONKURS BIOLOGICZNY, OGÓLNOPOLSKI TEST ORTOGRAFICZNY

24.10 KONKURS MATEMATYCZNY

25.10 KONKURS HISTORYCZNY

26.10 KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

29.10 KONKURS JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

październik 2018
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031