Załącznik 4

Tydzień bez agresji


     W pewnym królestwie , gdzieś za siedmioma górami i siedmioma lasami, mieszkała królewna. Zwano ją Gburka -Chmurka. Okropna złośnica z niej była. Pewnego razu zdarzyła się rzecz niesłychana. Królewna , jak zwykle, wybrała się na spacer. Po drodze spotkała staruszkę, która poprosiła ją o pomoc w odnalezieniu drogi do domu.  Jednak złośliwa Gburka odrzekła: - Sama ją sobie znajdź.
Staruszka odpowiedziała: - Złą i pyskatą dziewczyną jesteś. Jeszcze dziś zgubisz drogę do domu i będziesz potrzebowała pomocy , ale drogę znajdziesz gdy serce twe stanie się dobre.
Gburka-Chmurka roześmiała się , pokazała język staruszce i poszła dalej leśną drogą.
     Na skraju polanki zobaczyła małą sarenkę z mamą.
- Zabiorę Cię od mamy i będziesz moją maskotką.
Zaczęła gonić maleństwo wchodząc coraz bardziej do lasu. Jednak sarenka była szybsza i uciekła, a Chmurka zorientowała się, że zgubiła drogę. Zaczęła krzyczeć z wściekłości na stworzenie. Złośliwie płoszyła wszystkie zwierzęta.
     Nagle zjawiła się mała myszka. Cichym głosem powiedziała :
 - Co jesteś taka zła?
Chmurka na to: - Cicho bądź ,bo cię złapię i dam kotu na pożarcie. A myszka na to : - Jestem szybsza od ciebie, więc ucieknę, zostaniesz tu zupełnie sama, a nadchodzi noc. Wtedy Chmurka przestraszyła się i rzekła : - Chodź tu myszko, bo się boję.
Myszka na to:
-Musisz się stać dobrym człowiekiem, a nie zachowywać jak złośnica. Dobrzy mają wielu przyjaciół, a ty jesteś zupełnie sama . Zacznij używać magicznych słów: proszę , dziękuję i przepraszam. A teraz zostań tu sama.
W tym momencie przestraszona Chmurka po raz pierwszy wypowiedziała magiczne słowo : - Proszę, zostań tu ze mną , bo się boję.
     Myszka zaprowadziła dziewczynę do swojego domu. Przedstawiła rodzicom, którzy poczęstowali ją dobrą kolacją. Chmurka świetnie się bawiła, słuchała opowieści babci myszki. Zrozumiała, że uśmiech i dobroć lepsze są od złości i agresji.
     Od tej przygody stała się dobrym człowiekiem. Każdy jej dzień był radosny i pełen zacnych uczynków. Chmurka często odwiedzała myszkę. Gdy ponownie spotkała staruszkę, przeprosiła ją za swoje zachowanie. Ta odpowiedziała: - Każdy uczy się na swoich błędach. Dobrze, że zrozumiałaś naukę, której ci udzieliłam.


Marta Torgowska Va

Co nas czeka

13-31 maja

Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.

Szczegółowe informacje o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych

Informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie w zakładce doradztwo zawodowe.

18-23 kwietnia

Wiosenna przerwa świąteczna

15 -17 kwietnia

Dni wolne od zajęć edukacyjnych

15 -17 kwietnia - EGZAMINY

Egzaminy ósmoklasisty 

poniedziałek - język polski

wtorek - matematyka

środa - język angielski

kwiecień 2019
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

BohaterON