Szkoła Talentów


„Talent – to robić z łatwością to, co jest trudne dla innych”.(H. F. Amiel)
„(…) z przyjemnością informuję, że Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera w Przeźmierowie uzyskała w roku szkolnym 2010/2011 tytuł Szkoły Odkrywców Talentów, który świadczy o tym, że placówka ta przyczynia się do odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży”.


Tymi słowami rozpoczyna się list Katarzyny Hall skierowany do placówki w Przeźmierowie.
Podczas uroczystości, która odbyła się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, minister edukacji narodowej ogłosiła rok szkolny 2010/2011 Rokiem Odkrywania Talentów. Chciała w ten sposób zwrócić uwagę na potrzeby edukacyjne uczniów wykazujących nieprzeciętne zdolności, w tym laureatów konkursów i olimpiad.
- W każdym uczniu drzemią jakieś talenty. Dlatego ważne jest, by w porę je wyłowić. Duża w tym rola zarówno nauczycieli, jak i rodziców - podkreśliła Katarzyna Hall.
Odkryciem w naszej szkole stali się Wiktor Hoffmann i Wojtek Włódarczak. Chłopcy wykazują zdolności matematyczno –przyrodnicze (drugi Pitagoras) i humanistyczne (urodzony historyk).
Wiktor – matematyk. Uczeń uzyskał tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym w roku 2009/2010, a w roku szkolnym 2010/2011 został jego laureatem.
Inne osiągnięcia matematyczne Wiktora:
II miejsce w konkursie Złota Żabka 2010/2011, uzyskanie tytułów laureata oraz bardzo dobrych i dobrych wyników w ALFIKU MATEMATYCZNYM, wyróżnienia w konkursie „KANGUR”.
Wojtek – humanista. Dziedziną aktywności, w której wyróżnia się Wojtek, jest historia. W Międzyszkolnym Konkursie Historycznym im. ks. prof. Edwarda Nawrota SEJM WIELKI I KONSTYTUCJA 3 MAJA 1791 ROKU zajął I miejsce, a w Gminnym Konkursie WITAJ SKANDYNAWIO - II miejsce. Wysoki wynik uzyskał również w Ogólnopolskim Konkursie KRĄG.
Odkrycie roku stanowili również przeźmierowscy sportowcy.
Szczególnie umiłowali sobie grę w badmintona, piłkę nożną, unihokej, ale nieobce były im również inne dyscypliny. Zdolności ruchowe i sprawność fizyczną nasi zawodnicy zdobywali na treningach , które odbywały się na zajęciach Szkolnego Koła Sportowego oraz UKS-u. W ten sposób przygotowywali się do sezonowych rozgrywek Mistrzostw Gminy, Powiatu, Regionu i Województwa. To nasi uczniowie okazali się zwycięzcami finału woj. wielkopolskiego w badmintonie, a Magdalena Świerczyńska zdobyła brązowy medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików. Szkoła uzyskała w roku 2010/2011 tytuł „najbardziej usportowionej szkoły w powiecie poznańskim”.
Muzyka, taniec i śpiew były obecne w naszej szkole od zawsze. Od lat działa tu chór „AMADEO” pod dyrekcją p. Jadwigi Jaskólskiej. Tworzy go 50 uczniów z klas I-VI (grupa początkująca i koncertowa). W czasie 6 lekcji w ciągu tygodnia realizowany jest profesjonalny program ćwiczeń wokalnych -emisja, dykcja, intonacja, słuch harmoniczny, poczucie rytmu (w zespole i solo). Chór prezentuje bogaty repertuar. Są i utwory ludowe, i rozrywkowe, i artystyczne.
Swoimi występami „AMADEO” uświetnia uroczystości szkolne, gminne i regionalne. Bierze udział w wielu konkursach organizowanych na terenie gminy i poza nią. Każde dziecko, które lubi muzykę, taniec i śpiew może tu rozwijać talent i swoje zainteresowania.
Wysoko oceniany jest udział śpiewających dzieci w regionalnych przeglądach i festiwalach. Soliści zbierają laury w konkursach piosenki. Na płytach zarejestrowano 3 programy literacko-muzyczne w wykonaniu chóru: O Mędrku ciekawym świata, Piąta pora roku, Oczekiwanie na Święta.
Cieszymy się, że nasza Szkoła została umieszczona na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentu (w województwie wielkopolskim ten tytuł przyznano 17 szkołom). To ogromny sukces Uczniów, Pedagogów, Rodziców. Niech to wyróżnienie przyniesie wszystkim satysfakcję. Uczniom – z wyników konkursów, a Nauczycielom i Rodzicom - z pomocy udzielonej dzieciom zdolnym w osiąganiu przez nich sukcesów.

Aleksandra Filipek

Licznik odwiedzin

1251176
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
157
1265
5800
36660

20-09-2019 03:42

 


Co nas czeka

czwartek 19.09.2019r. 17.30

Zebranie Rady Rodziów

sala 106

sobota 21.09.2019r. 9.20

Festyn Rodzinny, Dzień Latawca

Park Kanikowskiego

zbiórka przed szkołą

wrzesień 2019
pwścpsn
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

BohaterON