Wycieczka do Suchego Lasu.

    W dniu 24 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce na basen i kręgielnię do Suchego Lasu. Wycieczka była nagrodą dyrektora szkoły za zdobycie tytułu „Mistrza kultury 2013”  i osiągnięcie najlepszych wyników w nauce.
    Uczniowie wrócili zadowoleni z postanowieniem powtórzenia swoich sukcesów w kolejnym roku szkolnym.

Szkolna Liga Badmintona 2012/2013


   W piątek 14.06.2013 roku zakończyła się szkolna liga badmintona. W rozgrywkach wzięło udział 24 uczniów z klas IV – VI. Łącznie rozegrano 47 pojedynków, w trzech kategoriach: kl. IV chłopcy, kl. V dziewczęta i kl. VI chłopcy, które pozwoliły na wyłonienie:
- Mistrza kl. IV – Maciej Haber z kl. IV b
- Mistrzyni kl. V – Natalia Urbanowska z kl. V c
- Mistrza kl. VI – Wojtek Maciejewski z kl. VI c
    Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratuluję i zapraszam do udziału w przyszłym roku szkolnym.

Oliwia Zimniewska

SZKOLNY DZIEŃ ZDROWIA

„Wiśnie i śliwki, ruda marchewka,
grusza pietruszka i kalarepka,
smaczne porzeczki, słodkie maliny,
to wszystko właśnie są witaminy.
Kto chce być silny zdrowy jak ryba
musi owoce jeść i warzywa”

     Niespodziewanie na początku kwietnia przy głównych wejściach do naszej szkoły postawiono tajemnicze kredensy. Budziły one duże zainteresowanie przechodzących korytarzami uczniów i ich rodziców.

„A talent to... coś nieprzeciętnego.” – Finał konkursu Ukryty Talent

    Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny zdecydowanie pogodą przypominał zimę. 21 marca od kilku lat jest dniem Odkrywania Talentów, stąd w naszej szkole właśnie wtedy odbywa się finał Ukrytego Talentu.

"Dzień matematyki"

   21 marca 2013 roku w naszej szkole odbył się "Dzień matematyki". Był on wspaniałą okazją do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu. Święto „KRÓLOWEJ NAUK” rozpoczęto Międzynarodowym Konkursem Matematycznym „Kangur”. Imponująca liczba, bo 126 znakomitych matematyków naszej szkoły, przygotowanych przez nauczycieli matematyki, zmagała się z zadaniami w kategoriach: "Żaczek" (klasy II- 42 uczniów), "Maluch" (klasy III- 23 uczniów i klasy IV- 21 uczniów) i "Beniamin" (klasy V- 28 uczniów i klasy VI- 12 uczniów).
Na wyniki czekamy z niecierpliwością!

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA SZKÓŁ NOSZĄCYCH IMIĘ  A. FIEDLERA
„RYBY Z UKAJALI”

   Komisja w składzie: p. dyr. Renata Duszczyk, p. v-dyr. Lidia Adydan, p. Elżbieta Ikierska -Gronowska, p. Janina Malec, p. Regina Piszcz, p. Michał Świtalski nagrodziła następujące prace:

"Ryby z Ukajali"

Prace zgłoszone na konkurs dla szkół noszących imię Arkadego Fiedlera "Ryby z Ukajali"

Szkoły, które nadesłały prace na konkurs:

„Matematyka dobra” – mnożysz je, kiedy się dzielisz

      W połowie lutego w świetlicy szkolnej zatrzymali się niezwykli goście. Kim byli? Dokąd zmierzali? Otóż mowa jest o pluszowych maskotkach, które na chwilę wstąpiły do „Hałasówki”, by potem wyruszyć w daleką drogę. Zebrane zabawki (w ramach akcji humanitarnej WIELKOPOLSKA – DZIECIOM AFGAŃSKIM zorganizowanej przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu) powędrowały do dzieci z sierocińców i szkół prowincji Ghazni.

Konkurs czytelniczy w bibliotece.

    Któż z nas nie śmiał się do łez podczas lektury wiersza Marii Konopnickiej pt. „Stefek Burczymucha”? Wszyscy pamiętamy owego „dzielnego” chłopca, któremu poetka nieprzypadkowo nadała tak wymowne nazwisko, oznaczające „zrzędę, kogoś gderliwego czy narzekającego bez powodu”. Pamiętamy, że bohatera nie przerażały stada wilków, hien  lampartów, ale krzyczał z przerażenia na widok polnej myszki jedzącej żółty ser z jego kanapki.

Tajemnica biblioteki… impreza czytelnicza.

    22 lutego uczniowie klas trzecich zostali zaproszeni na imprezę czytelniczą „ Biblioteczne Biuro Detektywistyczne”.
    W pięknie udekorowanej sali dzieci wysłuchały opowiadania  Martina Widmarka z książki pt. „ Pamiętnik detektywa”. Dowiedziały się, jak para głównych bohaterów     - Lasse i Maja, którzy w małym miasteczku Valleby (w Szwecji) prowadzą biuro detektywistyczne- przeprowadziła swoje pierwsze śledztwo i rozwikłała tajemnicę zniknięcia bułeczek cynamonowych.