Duże przerwy w rytmie zumby

 Zapraszamy do obejrzenia filmów.

Tydzień o tolerancji

     „Wszyscy jesteśmy tacy sami, choć każdy z nas jest inny” – oto hasło, które towarzyszyło nam w dniach 19.05-26.05.2014r.

     „Tydzień o tolerancji” to kolejna akcja zaproponowana uczniom i pracownikom naszej szkoły przez Zespół Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej. Na zajęciach dowiedzieliśmy się, czym jest tolerancja i jakie są jej ograniczenia. Mówiliśmy o tolerancji dla przedstawicieli innych narodów, osób niepełnosprawnych, mających inne przekonania religijne i poglądy. Uczyliśmy się dostrzegać przejawy braku tolerancji i sposoby reagowania na nie.

PLANSZÓWKOMANIA – SMAK WYGRYWANIA II

     W czwartkowe popołudnie 8 maja w Hałasówce odbyła się druga szkolna „Planszówkomania”, zorganizowana przez koło nowoczesnych gier planszowych, przy współpracy pana Jacka Kubiaka i pani Pauliny Dulat-Sawickiej. Mali uczestnicy koła przyprowadzili swoich bliskich, by podzielić się z nimi swoją pasją. Biurko uginało się pod ciężarem kilkudziesięciu kartonów z grami. Czterdziestu entuzjastów zasiadło przy stolikach, aby zmierzyć się z przeciwnikami oraz … skomplikowanymi regułami z instrukcji.

Z wizytą w schronisku dla zwierząt w Jędrzejowie

    Co roku nasza szkoła organizuje zbiórkę karmy dla psów, którą przekazujemy do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Jędrzejowie k/Czarnkowa. Przez kilka lat, na zakończenie akcji, zapraszaliśmy do nas przedstawiciela schroniska. Spotykał się on z uczniami naszej szkoły, opowiadał o swojej pracy i losie psiaków, a na koniec odbierał od nas zebrane dary. Tym razem sami chcieliśmy zobaczyć,  jak wygląda schronisko i w jaki sposób pracownicy troszczą się tam o bezdomne psy.
Słów parę o miejscu położenia schroniska…

Kolory wolności

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "Kolory wolności " zorganizowanym przez Kancelarię Sejmu.

Oto zdjęcia prac, z których jesteśmy dumni:

W naszej szkole dbamy o zdrowie!

     „Na sportowo jest zdrowo!” Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Przeźmierowie odbył się 16 kwietnia II Szkolny Dzień Zdrowia. Było zabawnie, smacznie i sportowo.


,,Zmieniaj nawyki - nie klimat!”

      28 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej im. A. Fiedlera w Przeźmierowie odbyły się obchody Dnia Ziemi. Wszystkie klasy IV-VI rywalizowały w trzech głównych konkurencjach: konkursie wiedzy o zwierzętach świata, tworzyły strój ekologiczny z surowców wtórnych oraz wykonywały plakat na temat zmian klimatycznych.

Drugie miejsce w XIII Gminnym Konkursie Przyrodniczym

Zobacz artykuł

Nowinki Koła Literackiego

    W sobotę 1 marca wybraliśmy się na wycieczkę na Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży pod opieką pani Anny Bacik, która prowadzi nasze koło. Na teren targów dojechaliśmy specjalnym Bajkowym Tramwajem, w którym można było pogawędzić z Czerwonym Kapturkiem i wilkiem.

,,Jak włożyć jajko do butelki?”  czyli....... jajeczne doświadczenia w naszej szkole.

     15 kwietnia w naszej szkole mieliśmy możliwość zaprezentowania ,,Jajecznych doświadczeń”.
     Jak zrobić gumowe jajo?, Jak sprawdzić czy jajo jest świeże? czy Ile może znieść jajo? to tylko kilka doświadczeń z wielu, które zaprezentowaliśmy swoim koleżankom i kolegom podczas przerw. Wszystkie eksperymenty w prosty sposób wyjaśniają prawa przyrody.
Najwięcej emocji wzbudziło doświadczenie ,,Jak włożyć jajko do butelki”, w którym ugotowane i obrane jajo zostaje zassane do butelki. Jak to zrobić i dlaczego tak się dzieje?
     Specjalnie dla wszystkich zainteresowanych podajemy link do wykonania tego doświadczenia wraz z naukowym wyjaśnieniem.

Link: http://www.youtube.com/watch?v=sbkjSMm4bmY

Uczniowie koła doświadczalnego

Konkurs czytelniczy

    Doktor John Dolittle jest lekarzem. Mieszka w Puddleby. Pewnego dnia jego papuga, Polinezja, uczy go języka zwierząt. Od tej pory Dolittle zostaje weterynarzem. W jego domu mieszkają, oprócz Polinezji, także inne zwierzęta.           

    O tym, kim jest Dab- Dab, Geb- Geb, Jip, Tu- Tu i jak bardzo kochał podopiecznych tytułowy bohater książki H. Loftinga, na pewno wiedzieli drugoklasiści, którzy sięgnęli po lekturę. 17 marca, w progach biblioteki szkolnej,  rozwiązywali test ze znajomości treści utworu.

Ukryty Talent – czwarta edycja!!!

     W kalendarz imprez szkolnych wpisał się już na stałe nasz konkurs talentów. W tym roku była to już czwarta odsłona. Trzeba przyznać, że z roku na rok przed jury stoi coraz trudniejsze zadanie. Każdy występujący całym sercem przygotowuje się do prezentacji swojego talentu. Specjalnie przygotowane stroje, aranżacje piosenek, układy taneczne sprawiają, że publiczność dobrze się bawi, a komisja konkursowa ma kłopot z wyłonieniem zwycięzcy.
     Imprezę rozpoczęła radosna piosenka pt. „Wiosna” w wykonaniu zespołu Skaldowie. No tak, 21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, a dla nas również Dzień Odkrywania Talentów!

Wiosenne Przebudzenie (klasy I – III)

    19 marca 2014r.odbył się Konkurs Recytatorski „Wiosenne przebudzenie” (etap szkolny). Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III, wielcy miłośnicy poezji i adepci sztuki recytacji. Jury, oceniając znajomość i dobór tekstu, jego interpretację i ogólny wyraz artystyczny, wyłoniło zwycięzców.

„Tańcowała igła z nitką...” - otwarcie pracowni  „Twórcze paluszki”

     Do nowo otwartej pracowni „Twórcze paluszki” zaprasza baner z wesołymi misiami. I choć nie są to białe króliki z zegarkiem, zachęcają, żeby zejść do podziemnej krainy czarów. Tu wszystko, jak u L. Carrolla, jest niewielkich rozmiarów, ale urządzone z dużą dozą fantazji. Każdy może wyczarować coś z niczego, zamienić się w księżniczkę, dzięki własnoręcznie uszytej spódniczce, opasce czy torebce. Czas też jakby się kurczy. Dwugodzinne zajęcia mijają jak jedna chwila i nikomu nie chce się przerywać pracy, aby wrócić do domu.
    Uroczyste otwarcie pracowni miało miejsce 14 marca z udziałem Pana Wójta i Pani Dyrektor. Dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi. Zaproszeni goście otrzymali pamiątkowe igielniki w kształcie kwiatów i chusteczki do butonierek wykonane przez uczniów uczęszczających na zajęcia krawieckie.

 

Wszyscy kochamy dziadka Zenona z „Rodzinki.pl”

     3 marca zawitał do naszej Szkoły niezwykły gość. My, uczniowie klasy Ia i IIIa, spotkaliśmy się ze słynnym aktorem - panem Michałem Grudzińskim. Wszyscy znamy go z serialu „Rodzinka.pl”, w którym wciela się w rolę dziadka Zenona.  

 

Planszówkomania - smak wygrywania

            W poniedziałkowe popołudnie 20 stycznia odbyła się w naszej szkole pierwsza „planszówkomania”, czyli impreza dla miłośników gier. Młodzi uczestnicy koła nowoczesnych gier planszowych zaprosili na nią swoich gości: rodziców, rodzeństwo i przyjaciół. Udekorowani plakietkami „instruktora gry” mogli nauczyć zasad swoich najbliższych, a następnie poprowadzić rozgrywkę.
            W miłej atmosferze do stolików zasiadło prawie pięćdziesiąt osób. Przedszkolaki cierpliwie zmagały się z „Blokadą policyjną” i innymi układankami logicznymi Granny. Starsi uczniowie spróbowali swoich sił w grze w scrabble i rummikub. Rodziny drugoklasistek wcieliły się w żółwie i pędziły po planszy do grządki z sałatą. Pan Jacek Kubiak z chłopięcą załogą odpłynął statkami piratów i korsarzy. Hobbit zmierzał do smoczego skarbca po klejnoty. Osadnicy w Catanie wymieniali się surowcami naturalnymi i mozolnie budowali drogi. Rycerze z Carcassonne walczyli o każdą cegłę muru miejskiego. W drugiej sali pod wodzą Amandy i Oli szalały groźne wilkołaki z gry fabularnej. Jagoda ze swym tatą zdobyli tytuł omnibusa w turnieju Trivial. Pani dyrektor Lidia Adydan uplasowała się na zaszczytnym trzecim miejscu w podróży pociągiem po mapie. Trzecioklasistka Emilka oprowadzała chętnych po Hogwarcie z klocków Lego, a w planszowym supersamie z czasów PRL zabrakło towaru dla kupujących.
            Na „Puerto Rico”, „Alhambrę” i legendarną „Agricolę” nie wystarczyło nam czasu, toteż planszówkomanię trzeba będzie koniecznie powtórzyć w kolejnym semestrze. Już teraz serdecznie zapraszamy, również pechowców, którym zimowa aura nie pozwoliła tym razem dotrzeć.
           Dziękuję bardzo małym i średnim graczom za ich zaangażowanie i zapał, nie tylko 20 stycznia w „Hałasówce”, ale przez cały semestr na naszym kółku. Ogromnie dziękuję Rodzicom za obecność i tak życzliwą odpowiedź na propozycję wspólnego grania z pociechami, a panu Jackowi Kubiakowi za współorganizację imprezy.
                                                      
                                                                                                    Anna Galusik-Bacik

ŚWIĄTECZNE PRZEDSTAWIENIE „CHRISTMAS TIME”

    Piątek, 20.12.2013, był niezwykłym dniem w naszej szkole. Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, by przeżywać na klasowe wigilie. Był to czas składania świątecznych życzeń, wręczania prezentów, ucztowania, przywoływania wspomnień, snucia opowieści o tradycjach świątecznych.  
    Grupa dzieci biorących udział w zajęciach w ramach programu innowacji pedagogicznej „Yes, we can” (dla uczniów zdolnych językowo) zaprosiła społeczność naszej szkoły do studia telewizyjnego „Dzień dobry Przeźmierowo”. W tym dniu prowadzący poranny program - Nikola Kokoszko i Alex Piotrowski - przeprowadzili wywiad z dwiema rodzinami: polską i angielską. Państwo Kominiewscy oraz familia Cupcakes prowadzili ożywioną rozmowę na temat świątecznych tradycji w obu krajach.  
    Na zakończenie programu można było wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu szkolnego chóru.    

Małgorzata Lewandowska i Monika Janiec

    „DZIECIAKI – SADZENIAKI”, CZYLI PRAKTYCZNE ZAJĘCIA W LEROY MERLIN

   Kalendarzowa zima ciągle za oknami. Jednak my, uczniowie klas: IIIa i IIIb, poczuliśmy prawdziwą wiosnę w piątek 21 lutego 2014r.
   Tego dnia wybraliśmy się na zajęcia warsztatowe pt. „Dzieciaki sadzeniaki” do sklepu Leroy Merlin w Swadzimiu.

Dzień Świętego Patryka Dniem Języka Angielskiego

    W poniedziałek, 17 marca, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego.  W tym dniu obowiązywał starszych i młodszych zielony strój ze względu na irlandzkie święto narodowe i religijne - Dzień Świętego Patryka.

Nasz Mikołaj w Domach Dziecka

16 grudnia 2013 roku już po raz 20 odwiedziliśmy Domy Dziecka w Otorowie i Lipnicy. Zarówno dziewczynki z Otorowa, jak i chłopcy z Lipnicy przywitali naszego Mikołaja bardzo serdecznie. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, składaliśmy sobie życzenia, a także wymienialiśmy się prezentami.   

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”.  Dzieciom, rodzicom, nauczycielom, dyrekcji, szkolnemu kołu PCK pod opieką pani Ani Kotlarczyk, a także sponsorom: Fabryce Czekolady Milano w Przeźmierowie za 20 lat wsparcia, Panu Prezesowi TP BUS w Tarnowie Podgórnym za wieloletnie organizowanie przewozu dzieci i darów, a także firmie Caritas w Przeźmierowie. Do akcji włączają się również nauczyciele oraz uczniowie Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Baranowie, bez których paczki dla dzieci nie byłyby aż tak okazałe.

Elżbieta Huber

Konkurs czytelniczy w bibliotece

    16 grudnia 19 uczniów z naszej szkoły z klas IV-VI wzięło udział w konkursie czytelniczym organizowanym przez bibliotekę szkolną. Dotyczył on treści książki Małgorzaty Musierowicz p.t. „Kłamczucha”.

Kolejny sukces ucznia naszej szkoły!!!

    30  marca 2014r. w  Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym po raz kolejny odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Wiosenne przebudzenie”.

    Z dumą informujemy, że uczeń klasy IIIa - Wiktor Cieślik- zajął trzecie miejsce w naszej gminie. Recytował on wiersz Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”.

I po balu….

W minioną sobotę 25 stycznia, w pięknie na ten dzień udekorowanej  szkole, odbyła się  zabawa karnawałowa zorganizowana przez rodziców, którzy sami nie spodziewali się takiego efektu swojej pracy. Najpierw udała się frekwencja; już po świętach bilety zaczęły rozchodzić się jak ciepłe bułeczki (sprzedano ich aż 125) a potem już los sprzyjał organizatorom do końca.

W Szkole Podstawowej w Przeźmierowie kształci się mistrzów historii

     W dniu 19 października uczniowie Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera w Przeźmierowie już po raz czwarty uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym zorganizowanym przez Stowarzyszenie im. Ks. Prof. Edwarda Nawrota, pod patronatem Kuratorium Oświaty i Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 28 w Poznaniu. Tym razem tematyka obejmowała zagadnienia dotyczące polskich powstań i zrywów narodowowyzwoleńczych w XIX wieku.
     Miło mi zakomunikować, że po raz kolejny uczeń naszej szkoły zajął bardzo wysokie – trzecie miejsce spośród niemal dziewięćdziesięciu uczestników. Jasiu Majchrzak podczas zmagań konkursowych wykazał się ponadprzeciętną wiedzą z zakresu historii Polski w XIX w.