W NASZEJ SZKOLE DBAMY O ZDROWIE!

     „Na sportowo jest zdrowo!” Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Przeźmierowie odbył się  16 kwietnia II Szkolny Dzień Zdrowia. Było zabawnie, smacznie i sportowo.

     Najpierw, jak jeden mąż, stawiliśmy się na poranną gimnastykę. Szkolne korytarze zapełniły się bracią uczniowską w sportowych strojach. „Skłon w prawo, w lewo, przysiad…” Oto niektóre komendy wydawane przez prowadzących ćwiczenia.

     W doskonały  humor wprawiło wszystkich zabawne przedstawienie pt. „Kopciuszek na zawodach” przygotowane przez panie: I. Kuźniarek i M. Sochę-Kowalską. Aktorskie wyzwanie przyjęli nauczyciele naszej szkoły. W niezapomnianą rolę złej macochy wcieliła się p. dyrektor R. Duszczyk. Tego dnia wcale nie zachęcała do zdrowego stylu życia. Cóż... w końcu  była złą macochą! Tytułową rolę zagrała p. O. Zimieniewska, a złe siostry -  panie M. Janiec oraz H. Lamch-Bera. Gromkimi brawami zostali nagrodzeni p. J. Kowalski (giermek) oraz p. T. Cierzniak (książę).

    Ten dzień zamierzaliśmy spędzić aktywnie. Szkolne boiska, place zabaw, a nawet park przed szkołą zamieniły się w sportowe tory przeszkód. Dzieciom z klas 0-3 wielu radości dostarczyły skoki, rzuty, biegi, jazda rowerem i na hulajnodze. Nie lada wyzwaniem okazało się chodzenie na szczudłach. Tę umiejętność doskonale zaprezentował małym sportowcom zaproszony gość - znany aktor serialowy i teatralny  - p. Andrzej Niemyk. Tymczasem starsi uczniowie z klas 4-6 udali się na „Orlik” przy ul. Ogrodowej, gdzie walczyli o tytuł „Turbo-Kozaka” na poziomie klas oraz „Turbo-Kozaka Szkoły”. Na zakończenie przedstawicielki firmy „Generacja Fitness” poprowadziły Zumbę, w której wszyscy chętnie  uczestniczyli, zarówno nauczyciele, jak i dzieci.

     Po pokaźnej dawce aktywności fizycznej nadszedł czas na posiłek. Oczywiście przygotowany zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania. Nasi kochani Rodzice zadbali
o smaczną przekąskę dla każdej klasy. Niesamowite zapachy wypełniły szkołę, a stoły uginały się pod ciężarem przeróżnych pyszności. Na talerzach dzieci pojawiły się smaczne sałatki, owsianki, szaszłyki i sushi warzywno-owocowe. Nie zabrakło również deserów
w postaci ciasta marchewkowego, ciasteczek owsianych, galaretek, shake'ów i koktajli.
Było smacznie, kolorowo i zdrowo!

     Wszystkie przepisy przygotowanych wspaniałości ukażą się wkrótce w szkolnej książce kucharskiej. Do jej nabycia zachęcamy już teraz!

    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację Dnia Zdrowia za zaangażowanie i wszelką pomoc:
•    Panu J. Duszczykowi i pracownikom OSiR za zorganizowanie rozgrywek o tytuł „Turbo-Kozaka”.
•    Redakcji „Przeźmierki” za nieodpłatne wydrukowanie ulotek dla naszej szkoły
na Dzień Zdrowia.
•    Rodzicom za pomoc w organizacji zabaw sportowych i poczęstunku dla dzieci.

Lidia Popielska