PLANSZÓWKOMANIA – SMAK WYGRYWANIA II

    W czwartkowe popołudnie 8 maja w Hałasówce odbyła się druga szkolna „Planszówkomania”, zorganizowana przez koło nowoczesnych gier planszowych, przy współpracy pana Jacka Kubiaka i pani Pauliny Dulat-Sawickiej. Mali uczestnicy koła przyprowadzili swoich bliskich, by podzielić się z nimi swoją pasją. Biurko uginało się pod ciężarem kilkudziesięciu kartonów z grami. Czterdziestu entuzjastów zasiadło przy stolikach, aby zmierzyć się z przeciwnikami oraz … skomplikowanymi regułami z instrukcji.

     W sali świetlicowej znalazło się miejsce dla zespołu detektywów badających okoliczności zbrodni w nawiedzonym domu (gra „Tajemnicze domostwo”), a także dla grupy ofiarnych medyków, próbujących uratować świat przed zagładą („Pandemic”). Bilbo Baggins z drużyną krasnoludów szykowali się do starcia z okrutnym Smaugiem w grze „Hobbit”. Chłopcy przy stoliku obok zajęli się karcianą wersją „Władcy pierścieni”. Harcerze i harcerki z „Małych Powstańców” przenosili meldunki pomiędzy dzielnicami okupowanej Warszawy.

     W tym samym czasie w drugiej sali trwał emocjonujący turniej „Postaw na milion”, według znanych z telewizyjnego programu zasad. Najmłodsi goście zajęli się kolorowymi układankami logicznymi z serii „Granna Smart Games”, takimi jak „Safari” czy „Kamelot”. Popularność święciła także gra w skojarzenia „Dixit, przenosząca graczy w świat podobny do tego z „Alicji w krainie czarów”. Znaleźli się również odważni, którzy stoczyli planszową wersję rycerskiej „Bitwy ortograficznej”.

     Pani Dyrektor Renata Duszczyk razem z Panią Małgorzatą Cieślak i dwiema młodymi instruktorkami Julią i Emilią założyły plantacje na polach „Puerto Rico” i zaopatrywały Stary Kontynent w zamorskie dobra. W tej ekonomicznej rozgrywce debiutująca Pani Dyrektor okazała się niepokonana. Gratulacje!

     Dwie godziny imprezy upłynęły niepostrzeżenie. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za przychylną odpowiedź na nasze zaproszenie. Równocześnie z wyprzedzeniem zapraszamy na nowe „edycje Planszówkomanii” w przyszłym roku szkolnym. Jeśli już masz siedzieć, nie rób tego samotnie przed telewizorem. Usiądź w miłym towarzystwie nad rozłożoną planszą. Do zobaczenia.                                                                                                                        

Anna Bacik