W naszym szkolnym korytarzu pojawiła się nowa atrakcja - szachy w małym powiększeniu. Mogą z nich korzystać zarówno mistrzowie, jak i dzieci, które z szachami nie miały wcześniej do czynienia. Reguły wytłumaczone są na zawieszonych obok tabliczkach. Zapraszamy serdecznie do korzystania z tej królewskiej gry.

     W ostatnich dniach I semestru roku szkolnego uczniowie 4 klas (4b, 5b, 5c i 6e) wraz ze swoimi wychowawcami i panią dyrektor Renatą Duszczyk wzięli udział w wycieczkach do Muzeum Narodowego w Poznaniu, gdzie uczestniczyli w lekcjach i warsztatach o malarstwie. Natomiast w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. M. Karłowicza wysłuchali Charytatywnego Musicalowego Koncertu Walentynkowego „To nie dla mnie, niestety” przygotowanego przez uczniów w ramach projektu edukacyjnego. Rokrocznie fundusze zebrane podczas koncertu przeznaczane są na działalność fundacji L’Arche Polska, Mam Marzenie i Wspólnoty Burego Misia, a w tym roku również dla fundacji Avalon. Było to niezwykłe wydarzenie.
Z przyjemnością zobaczyliśmy występ naszych starszych kolegów i wysłuchaliśmy piosenek zespołu ABBA.

 

Uczniowie klasy IIIa podjęli wyzwanie i dużym zaangażowaniem i radością uszyli charytatywne szmaciane laleczki w ramach projektu Unicef "WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA". Laleczka ta nie była zwykłą szmacianą lalką a symbolem pomocy, jakiej udzielają swoim rówieśnikom z Angoli. Udział w akcji pokazał, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także bardzo przyjemne.

Słowa polskiego poety Adama Mickiewicza stały się nam szczególnie bliskie 19.01.2017r. Z okazji zbliżającego się Dnia Babci wraz z uczestnikami szkolnego chóru ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie pojechałyśmy do rzadko odwiedzanego miejsca - Domu Seniora w Skórzewie.

         Podczas pobytu w tym niezwykłym miejscu uczniowie wykonali wiele piosenek. Seniorki mogły usłyszeć takie przeboje, jak: "Już taki jestem zimny drań", "Rudy rydz", "Szła dzieweczka do laseczka", "O mnie się nie martw". Na twarzach starszych pań zagościł uśmiech, a ich serca przepełniała ogromna radość.

         Każda z podopiecznych Domu Seniora otrzymała od dzieci własnoręcznie wykonany upominek. Mały drobiazg - bałwanek plus duża porcja radosnych utworów były niewątpliwie miłym urozmaiceniem codzienności. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli spełnić życzenie Pań - ponownie złożymy im wizytę.

                                                                                                               Karolina Witczak - nauczyciel muzyki

                                                                                                              Monika Derlak-Jelińska - nauczyciel plastyki

 

 

Zakończenie roku szkolnego klas "0"- 3

 

Zakończenie roku szkolnego klas 4 - 6

W naszej szkole pojawił się dystrybutor zimnej i filtrowanej wody kranowej dla dzieci. Mogą Państwo teraz z czystym sumieniem wysłać pociechę uzbrojoną tylko w kubek lub bidon i zawsze będzie co pić. Jeśli zainteresowanie będzie duże, planowane są kolejne sztuki w innych częściach szkoły. Ten pierwszy ustawiony jest niedaleko sklepiku, przy pokoju nauczycielskim. Zapraszamy do korzystania!

     

         Nie od dzisiaj wiadomo, że gmina Tarnowo Podgórne to zagłębie niezwykle utalentowanej młodzieży. Świadczą o tym sukcesy uczniów w licznych konkursach – od szczebla szkolnego po ogólnopolski.

                Kolejną okazją do przekonania się o tym był Gminny Przegląd Talentów, który odbył się 8 czerwca br. w Centrum Kultury w Przeźmierowie. Szybko przekonaliśmy się, że uczniowie mają zróżnicowane, a niekiedy zaskakujące talenty! Uczestnicy zagwarantowali nam wiele emocji i świetną zabawę! Już po raz trzeci organizatorem tego przedsięwzięcia był Samorząd Uczniowski działający przy Szkole Podstawowej im. A. Fiedlera w Przeźmierowie. Honorowy Patronat nad imprezą tradycyjnie objął Przewodniczący Rady Gminy Tarnowo Podgórne p. Grzegorz Leonhard.

            Podczas gali mogliśmy podziwiać głównie umiejętności taneczne i wokalne. Cenne były pokazy zdolności manualnych, czyli występ „Szycie moje życie” w wykonaniu Natalii Szramki - SP w Lusowie oraz pokaz origiami przygotowany przez „Volume” - Weronikę Górkę, Filipa Antosa i Stanisława Woźniaka - SP w Ceradzu Kościelnym. Wielki talent w układaniu Speed Stacks zaprezentowała Julia Kucemba - SP w Lusowie.

           Nad przebiegiem Przeglądu czuwało jury w składzie: Przewodniczący Rady Gminy - pan Grzegorz Leonhard, kierownik Centrum Kultury - pani Jolanta Tepper, przedstawiciel Rady Rodziców - pani Joanna Hoffmann oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego SP w Przeźmierowie.

            Z każdym występem utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że nasza teza, iż w naszej gminie wiele osób posiada nieprzeciętne zdolności, jest słuszna! Wszyscy uczestnicy włożyli dużo pracy w przygotowanie występu i wszystkim należą się wielkie gratulacje!           

                                                                                                             

 

Od 23 lat uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. A. Fiedlera w Przeźmierowie i Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Baranowie włączają się w akcję „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. 

            19.12.2016 roku ponownie odwiedziliśmy Domy Dziecka w Otorowie i Lipnicy. Czas upływał w miłej atmosferze - słuchaliśmy kolęd w wykonaniu chóru szkolnego, składaliśmy sobie życzenia. Nie zabrakło także prezentów świątecznych. To zasługa ofiarodawców – rodziców, uczniów, nauczycieli, sponsorów. Serdecznie dziękujemy Firmie Milano, spółce TP-bus, pani Renacie Duszczyk - dyrektor SP w Przeźmierowie, panu Mieczysławowi Paczkowskiemu - sołtysowi Baranowa oraz panu Witoldowi Jagiełce.

            Kolejna akcja za rok. Pamiętajmy, że „człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” 

Anna Kotlarczyk – opiekun PCK

   Pamięciowo, wzrokowo czy śpiewając – niezależnie od tego, w jaki sposób dzieci uczą się tabliczki mnożenia, ważne, żeby ćwiczyły jej znajomość.

   Przez cały tydzień uczniowie rozwiązywali ciekawe zadania pomagające w utrwaleniu tabliczki mnożenia, brali udział w wielu zabawach i grach.

   Podczas Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie wchodzący w skład komisji egzaminacyjnych przepytywali swoje koleżanki i kolegów ze znajomości mnożenia.
W egzaminach ustnych brali udział  uczniowie z klas 3-6.Okazało się, że nasza szkoła posiada wielu ekspertów tabliczki mnożenia. Za bezbłędnie udzielane odpowiedzi, otrzymali oni certyfikaty oraz odznaki.

   Bardzo serdecznie dziękujemy paniom Małgorzacie Dorna i Grażynie Sznajder, które zorganizowały  akcję w murach naszej szkoły.