Dwa razy spotkaliśmy się w wielkim gronie na Planszówkomanii, a 24 kwietnia młodzi uczestnicy koła czuli się już na tyle pewnie w swoich kompetencjach, że poprowadzili zajęcia planszówkowe dla podopiecznych Hałasówki. Miłośnicy planszówek - uczniowie klas 3-6 zupełnie samodzielnie dobrali gry, wyjaśnili zasady rówieśnikom, przez godzinę czuwali nad rozgrywkami i pomogli podliczyć punkty na koniec.

W tym roku bezkonkurencyjnymi przebojami koła okazały się takie tytuły jak "Splendor", "Ognisty podmuch", "Tajemnicze domostwo" i "Carcassonne" z rozszerzeniem "Kupcy i budowniczowie". Jeśli dziecko ma systematyczny kontakt z rozmaitymi planszówkami, coraz szybciej dostrzega różne zależności i możliwości strategiczne, toteż w wieku 9 lat jest w stanie na równych prawach z szóstoklasistą zagrać w gry przeznaczone od lat 12.

Dzieci, które zamiast grania na smartfonie wybierają przesiadywanie nad planszą w towarzystwie rówieśników i dorosłych, zwykle potrafią pielęgnować pasję, nawiązują nowe znajomości, lepiej znoszą drobne porażki, często mają wyższe oceny, łatwiej zapamiętują nowe dane, szybciej podejmują decyzje, wzbogacają słownictwo i ogólną wiedzę o świecie, sprawniej argumentują i wyciągają wnioski. 

Zapraszamy na nasze koło w przyszłym roku szkolnym!