Nie od dzisiaj wiadomo, że gmina Tarnowo Podgórne to zagłębie niezwykle utalentowanej młodzieży. Świadczą o tym sukcesy uczniów w licznych konkursach – od szczebla szkolnego po ogólnopolski.

                Kolejną okazją do przekonania się o tym był Gminny Przegląd Talentów, który odbył się 8 czerwca br. w Centrum Kultury w Przeźmierowie. Szybko przekonaliśmy się, że uczniowie mają zróżnicowane, a niekiedy zaskakujące talenty! Uczestnicy zagwarantowali nam wiele emocji i świetną zabawę! Już po raz trzeci organizatorem tego przedsięwzięcia był Samorząd Uczniowski działający przy Szkole Podstawowej im. A. Fiedlera w Przeźmierowie. Honorowy Patronat nad imprezą tradycyjnie objął Przewodniczący Rady Gminy Tarnowo Podgórne p. Grzegorz Leonhard.

            Podczas gali mogliśmy podziwiać głównie umiejętności taneczne i wokalne. Cenne były pokazy zdolności manualnych, czyli występ „Szycie moje życie” w wykonaniu Natalii Szramki - SP w Lusowie oraz pokaz origiami przygotowany przez „Volume” - Weronikę Górkę, Filipa Antosa i Stanisława Woźniaka - SP w Ceradzu Kościelnym. Wielki talent w układaniu Speed Stacks zaprezentowała Julia Kucemba - SP w Lusowie.

           Nad przebiegiem Przeglądu czuwało jury w składzie: Przewodniczący Rady Gminy - pan Grzegorz Leonhard, kierownik Centrum Kultury - pani Jolanta Tepper, przedstawiciel Rady Rodziców - pani Joanna Hoffmann oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego SP w Przeźmierowie.

            Z każdym występem utwierdzaliśmy się w przekonaniu, że nasza teza, iż w naszej gminie wiele osób posiada nieprzeciętne zdolności, jest słuszna! Wszyscy uczestnicy włożyli dużo pracy w przygotowanie występu i wszystkim należą się wielkie gratulacje!

      Jury miało bardzo trudne zadanie wyłonienia laureatów Gminnego Przeglądu Talentów.

W kategorii klas I – III nagrodzono:

Wojciecha Szymańskiego SP w Tarnowie Podgórnym – taniec

Kingę Osowczyk SP w Przeźmierowie – taniec

Gabrysię i Michała Marszał SP w Tarnowie Podgórnym – śpiew

Wyróżniono

Natalię Szramkę z SP w Lusowie – prezentacja szycia

Krystynę Didina SP w Przeźmierowie - taniec

W kategorii klas IV – VI nagrodzono:

Julię Kucembę z SP w Lusowie – Speed Stacks

Aleksandrę Chmielnik SP w Przeźmierowie – taniec

„Volume” Weronika Górka, Filip Antos, Stanisław Woźniak SP w Ceradzu Kościelnym – prezentacja orgiami

Wyróżniono

Wiktorię Jaźwicką i Laurę Gołębiowską SP w Lusowie – śpiew

Natalię Czarnotę SP w Tarnowie Podgórnym – śpiew

Dominikę Żeglarską SP w Przeźmierowie - śpier

            Uroczystość uświetnił gościnny występ pana Jacka Hałasa z synami Jonaszem i Jakubem. Pan Jacek Hałas jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych, muzykantem, śpiewakiem, tancerzem, kompozytorem i niespokojnym duchem. Współtwórcą interesujących formacji muzycznych, niezwykłych projektów artystycznych i teatralnych. Zajmuje się tańcem korowodowym, tradycjami wędrownych śpiewaków, działalnością warsztatową i edukacyjną. Pan Jacek Hałas od lat poszukuje śladów pieśni dziadowskich w żywej tradycji, zapisach etnografów, domowych archiwach i praktykuje grę na tradycyjnym instrumencie wędrownych śpiewaków - lirze korbowej.

            Jonasz i Jakub Hałasowie - najmłodsi członkowie „klanu” Hałasów - od dzieciństwa uczestniczą w życiu artystycznym rodziny. Absolwenci Szkoły Podstawowej w Przeźmierowie kończą właśnie gimnazjum w Baranowie. Obaj zajmują się też czynnie działalnością muzyczną i teatralną. Jonasz ukończył szkołę muzyczną I stopnia w Tarnowie Podgórnym w klasie trąbki  i w tej chwili jest członkiem Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego. Jakub ukończył szkołę muzyczną I stopnia w Tarnowie Podgórnym w klasie akordeonu i kontynuuje naukę w Szkole Muzycznej II stopnia w Poznaniu jako jeden z pierwszych studentów wydziału akordeonu jazzowego.

            Serdeczne podziękowania kierujemy do: Przewodniczącego Rady Gminy pana Grzegorza Leonharda za objęcie konkursu Honorowym Patronatem i ufundowanie nagród, do pani Jolanty Tepper i pracowników Centrum Kultury w Przeźmierowie oraz Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Przeźmierowie.

            Wiele instytucji i firm pomogło w zorganizowaniu Gminnego Przeglądu Talentów 2017. Oto one:

- Firma PASO z Sierosławia, - Firma Passion Cards Sp. z o.o., z Wysogotowa, - Firma Celiko z Poznania, - Pracownia Kwiatowe Inspiracje z Przeźmierowa, - Sklep Lewiatan, Przeźmierowo ul. Wrzosowa, - „Dziupla” Sklepik przy Szkole Podstawowej w Przeźmierowie.

            Przysłowie angielskie mówi: „Gdyby człowiek każdego dnia rzucał kwiatek na drogę swojego bliźniego, ulice ziemi wypełniłyby się radością.” Dziękujemy Państwu za podarowanie radości naszym uczniom.

            Dziękujemy wszystkim Dyrektorom Szkół i Nauczycielom, że odpowiedzieli na nasze zaproszenie i przybyli tak licznie na uroczystość. „Cele w życiu człowieka powinny być jak horyzonty, aby osiągając jedne, zawsze widzieć nowe”. Życzymy Wszystkim, aby słowa Agnieszki Lisak były dla Państwa motywem do działania.

Mariola Socha-Kowalska, Iwona Kuźniarek

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera w Przeźmierowie