Raz w miesiącu, przez cały rok szkolny 2015/2016, uczniowie klas I c i II e brali udział w dodatkowych zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas kursu  „Mały Medyk”, prowadzonego przez ratownika z prawdziwego zdarzenia,  dzieci przyswajały podstawowe czynności ratujące życie. Uczyły się uważnie numerów alarmowych, pod którymi można wezwać pomoc, poznały termin resuscytacja, dowiedziały się, co to jest defibrylator i jak wygląda pozycja boczna. Ale to nie wszystko! Wszyscy przećwiczyli tzw. „żółwia”, czyli pozycję ochraniającą wrażliwe części ciała przed atakiem psa. Małym ratownikom nieobce jest też postępowanie w przypadku poparzenia skóry. Wiedzą również, jak postępować, zwłaszcza w czasie wolnym, by nie narażać swojego i czyjegoś życia na niebezpieczeństwo.

Szkolny Dzień Teatru

    10 czerwca odbył się w nasze szkole Dzień Teatru. W ramach tego projektu dzieci z koła teatralnego zaprezentowały swoim rówieśnikom przedstawienie „Nie ma tego złego...”.

Współcześnie technologia otacza dzieci od urodzenia, jest obecna w domach i dostępna na wyciągnięcie ręki. Laptopy, telefony komórkowe czy tablety występują w wersjach zabawek dla najmłodszych. Dzieci, ze względu na swoją wrodzoną ciekawość, chętnie korzystają z tych urządzeń. Ważne jest, by nauczyły się, kiedy i do czego dane urządzenie może być przydatne.

Mole książkowe w naszej Szkole

    W drugim semestrze tego roku szkolnego nasi młodsi uczniowie mogli wziąć udział w wyzwaniu czytelniczym. Polegało ono na czytaniu książek, spełniających podane na początku każdego miesiąca kryteria. Później należało jeszcze wypełnić sprawozdanie zawierające między innymi metryczkę książki, pytania dotyczące liczby stron oraz bohaterów i treści.

Scratch i Lego WeDo

    16 maja na zajęciach koła „Mistrzowie Kodowania” gościliśmy pana Krzysztofa Skibickiego, który prowadzi w naszej szkole warsztaty robotyki (robocik.eu).