Ostatni miesiąc roku obfitował w rozmaite wydarzenia. Już w pierwszych dniach grudnia dotarła do naszej szkoły magia Bożego Narodzenia.

   W uroczym miejscu, jakim jest „Art Zagroda” w Dymaczewie i Puszczykowie, dzieci  poznawały tradycje najpiękniejszych świąt. W pracowniach artystycznych spod rąk małych stolarzy i garncarzy wychodziły drewniane choinki i gliniane dzwoneczki . Z Pracowni Piekarskiej roznosił się  korzenny  zapach pierników. Podczas warsztatów kulinarnych  dzieci samodzielnie wyrabiały ciasto, piekły świąteczne przysmaki, które następnie ozdabiały. W innym niezwykłym miejscu, bo w „Zaczarowanym Lesie” w Kobylnikach, powstawały ręcznie malowane bombki i różnorodne przybrania choinkowe. Białe, srebrne, kolorowe, z papieru, piór, folii i nie tylko… Mowa o niebiańskich istotach, które  „pofrunęły” do Zespołu Szkół w Luboniu, by wziąć po raz kolejny udział w konkursie „Anioły strzegą szkoły”. Miło nam oznajmić, że nasi pierwszoklasiści zajęli dwa pierwsze miejsca (Dominik - miejsce I, Stanisław-  miejsce II),  natomiast Kasia z klasy czwartej otrzymała wyróżnienie. 

    Prosiaczkowe pierniczki, choinkowy zawrót głowy, jazda saniami przez zaśnieżony las, Wigilia pachnąca świerkami, krasnoludek Jultomte przychodzący z podarkami, migdałowa wróżba, wspólne tańce wokół choinki. Bohaterowie książki Astrid Lindgren wprowadzili drugoklasistów  w klimat szwedzkich świąt, trochę podobnych, a trochę różnych od naszych. Na podstawie fragmentów „Dzieci z Bullerbyn” powstała galeria niezwykłych ilustracji, które można podziwiać na gazetce bibliotecznej.

    Boże Narodzenie  to czas przepełniony miłością, ciepłem i radością. Nasi młodzi wolontariusze, współpracujący z Fundacją „Nigdy nie jest za późno”,  mieli zaszczyt odwiedzić  seniorów z Domu Opieki w Kobylnikach. Oprócz własnoręcznie zrobionych kartek z życzeniami i  podarków w postaci aniołów, dzieci przyniosły ze sobą uśmiech, piosenkę, dobre słowo. Te wzruszające wspólnie spędzone chwile na pewno zapadną wszystkim w pamięci. W tym miejscu warto również wspomnieć o udziale naszych uczniów w uroczystej Gali Barwy Wolontariatu, która stanowi doskonałą okazję do poznania wielu szlachetnych ludzi. 

    Już od wielu lat w grudniowe dni nucimy melodię „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem,

    Tym, co  prezenty ludziom rozdaje”.  Po raz 24. nasza szkoła włączyła się w tę znaną akcję charytatywną. W tym celu zorganizowaliśmy dwie dyskoteki ogólnoszkolne. Zbieraliśmy żywność, chemię użytkową, słodycze. To dzięki naszym sponsorom -Firmie Baron, „Caritas” Przeźmierowo, spółce TPBUS oraz zaangażowaniu rodziców i uczniów naszej szkoły -  moglibyśmy 17 grudnia zawieźć bogate paczki 45 dzieciom z domów dziecka w Otorowie i Lipnicy. W działania włączyli się nie tylko pomocnicy z Koła PCK i członkowie naszego chóru szkolnego, ale także wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Baranowie. Dwie szkoły, podwójne prezenty i jedna ogromna radość .

   W atmosferę świąteczną wprowadziło wszystkich przedstawienie jasełkowe ze  Świętą Rodziną, szopką betlejemską, pasterzami, trzema królami. Dopełnieniem całej uroczystości był koncert kolęd, pastorałek i pieśni świątecznych (nie tylko polskich).

Aleksandra Filipek

Licznik odwiedzin

1799826
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
7
1212
3346
23040

15-07-2020 00:10

 


Co nas czeka

26 czerwca

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

lipiec 2020
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

BohaterON