Po raz kolejny z ogromną przyjemnością gościliśmy w murach naszej szkoły Fundację Nigdy nie jest za późno, która tym razem zawitała do nas  z  projektem „Namaluj swój świat”. Jest to cykl spotkań o charakterze arteterapeutycznym, łączący seniorów oraz młodych wolontariuszy. Pokonując granice międzypokoleniowe oraz chwytając niekiedy po raz pierwszy pędzle w dłoń  - stworzyliśmy anioły, makramy, łapacze snów oraz wyjątkowe drzewa, niosące złote myśli uczestników naszych warsztatów. Spotkania te były cudownym doświadczeniem dla seniorów oraz wolontariuszy, którzy budowali swego rodzaju „anielską więź” miedzy sobą. 

Tegorocznej edycji projektu „Namaluj swój świat” przyświecała myśl „Anioły są wśród nas – anioły życia i szczęścia”.Każdy z nas doświadcza niesamowitych zdarzeń w swoim życiu. Czasem czujemy, że w tych przygodach wyjątkowo ktoś nam pomaga. Być może jest to anioł lub anielska pomocna dłoń przyjaciela?  Pewnego dnia my sami stajemy się tymi aniołami– wolontariuszami z sercem na dłoni. Tak też stało się podczas warsztatów, każdy początkujący artysta stworzył anioła, którym mógł  obdarować bliską mu osobę.

Finałem warsztatów był wernisaż, który odbył się 17 grudnia 2021 roku w Auli Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera Przeźmierowie. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Tarnowo Podgórne - Tadeusz Czajka, Zastępca Wójta Ewa Noszczyńska – Szkurat, seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz uczestnicy warsztatów wraz z najbliższymi. Podczas wystawy mogliśmy podziwiać prace malarskie, rękodzieło oraz inne wytwory sztuki, których efekt końcowy zachwycił każdego gościa.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż z okazji tej uroczystości uczniowie klasy Ia oraz chór szkolny przygotowali mikołajkowy występ. Koncert wprowadził nas w świąteczny nastrój, między innymi dzięki kolędzie  „Dzisiaj w Betlejem” oraz pastorałce „Nie miały aniołki choinki na święta”, czy też „Kochany Panie Mikołaju”. Koncert został nagrany, a dziś możemy go posłuchać na stronie internetowej naszej szkoły. 

Serdecznie dziękujemy naszym najmłodszym uczniom za trud włożony w przygotowania do występu oraz ich wychowawczyniom -  Magdalenie Mieloch i Magdalenie Walkowiak.

Ogromne podziękowania kierujemy również w stronę Dyrekcji Szkoły za możliwość zorganizowania cyklu warsztatów oraz wernisażu na terenie placówki. Dziękujemy również Fundacji Nigdy nie jest za późno za zaangażowanie nas -  wolontariuszy. Podziękowania należą się też wszystkim ludziom o wielkim sercu, którzy włączyli się w organizację tego projektu i wernisażu. To dzięki Wam stał się on wyjątkowym przedsięwzięciem w murach naszej szkoły. Z nowym rokiem życzymy równie wzniosłych  pomysłów, w które  z ogromną przyjemnością się włączymy. 

Dawid Dopieralski

Licznik odwiedzin

3816884
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
96
1173
13944
1269

02-10-2022 01:14

 


Co nas czeka

Dzień wolny od zajęć edukacyjnych

30 września 2022r.

Festyn rodzinny

30 września 14.30 -18.30

październik 2022
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

BohaterON