ANGIELSKA PRZYGODA


        W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wielu niezwykłych wycieczkach. W środę (06 czerwca) grupa kilkunastu uczniów z klas IV, V i VI wyruszyła na „Zieloną Szkołę” do Londynu. Dołączyli oni do innych uczestników wycieczki z poznańskich szkół.
       Podróż trwała ok. 20 godzin. W czwartkowy poranek przybyli oni do Calais, gdzie przeprawili się tunelem pod Kanałem La Manche lub też - jak mówią Anglicy - The English Chanel. Pierwszy punkt programu stanowiło zwiedzanie przepięknej katedry w miejscowości Canterbury, która jest jednym  z najważniejszych ośrodków kościoła anglikańskiego. Wieczorem uczniowie i ich opiekunowie dotarli szczęśliwie na spotkanie z angielskimi rodzinami w londyńskiej dzielnicy Sutton. Następnego dnia wszyscy spotkali się na miejscu zbiórki i rozpoczęli zwiedzanie Londynu. Niezwykłym miejscem jest The Museum of Natural History.  Zgromadzona w nom kolekcja  liczy ponad 70 milionów eksponatów z 5 działów: botaniki, entomologii, paleontologii, mineralogii i zoologii. Uczniowie, wyposażeni w mapki, mieli za zadanie odszukać 26 - metrowy odlew szkieletu Diplodoka i przekrój sekwoi z San Francisco. Zobaczyli także, jak wiele bezkręgowców żyje w domach ludzi czy przeżyli symulację trzęsienia ziemi w japońskim supermarkecie. W tym dniu uczestnicy wycieczki zwiedzili też opactwo Westminster, gdzie koronowano królów angielskich. Tam również odbył się pogrzeb księżnej Diany oraz ślub księcia Wiliama i Kate Middleton. Tuż za opactwem można podziwiać The Houses of Parliament. W jednej z wież tego pięknego budynku znajduje się słynny dzwon Big Ben. W kolejne dni uczniowie z nauczycielami mieli okazję popływać statkiem po Tamizie, odbyć spacer po milenijnym moście nazywanym mostem Harry’ego Pottera, zwiedzić Tower i The National Gallery. Niezwykłych przeżyć dostarczyło wszystkim obserwowanie parady z okazji zmiany żołnierzy regimentu królewskiego. Droga przez przepiękny park St. James’s doprowadziła wycieczkowiczów do pałacu królewskiego Buckingham Palace. Na maszcie budynku powiewała królewska flaga, co oznaczało, że królowa była tam obecna. Zapewne obserwowała uczniów z jednego z okien. Następną niespodzianką był spacer do Hyde Park, gdzie w słynnym Speaker’s Corner przemawiało kilku mówców. Dzieciom podobało się również w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Można tam było zrobić sobie zdjęcie między innymi z Królową Elżbietą II, papieżem, Lechem Wałęsą czy Beyonce. Wszystkim podobała się przejażdżka London Eye. Należy wspomnieć, że angielska pogoda nie zawiodła - często padał deszcz, ale czasami zaświeciło słońce.
       Przeżyć i wrażeń, żartów, konkursów i niespodzianek było wiele. Panowała niezwykła atmosfera. Wszyscy dobrze się czuli i świetnie bawili. Uczniowie nie mieli kłopotu z porozumieniem się w języku angielskim. Dwie przeźmierowskie drużyny „The Nobles” and „The Sunny Team” są gotowe do przeżycia kolejnych podróży!


                            - opiekunowie Monika Janiec i Jacek Kubiak

 Licznik odwiedzin

3045370
Dzisiaj
Wczoraj
W tygodniu
W miesiącu
2317
1704
4021
16213

07-12-2021 22:38

 


Co nas czeka

grudzień 2021
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

BohaterON