INFORMACJE DOTYCZĄCE KART PEKA NA ROK SZKOLNY 2022/2023

31 sierpnia 2022Dawid Dopieralski

INFORMACJE DOTYCZĄCE KART PEKA

NA ROK SZKOLNY 2022/2023

 

  1. Gmina Tarnowo Podgórne informuję, że istniej możliwość zakupu biletu (doładowanie karty PEKA) dla uczniów szkoły podstawowej dojeżdżających do szkoły publiczną komunikacją autobusową.
  2. Niezbędnym warunkiem otrzymania bezpłatnego biletu jest zamieszkiwanie na terenie gminy oraz uczęszczanie do placówek zlokalizowanych na obszarze samorządu, także dojeżdżanie do szkoły autobusową komunikacją publiczną.
  3. Aby uzyskać bezpłatny bilet należy:
  4. Rodzic do dnia 16.09.2022 przekazuje deklaracje w sprawie zakupu przez Gminę biletu dla dojeżdżającego ucznia. Należy ją przesłać na adres: halasowka@spprzezmierowo.pl
  5. Nowe karty PEKA rodzic wyrabia bezpośrednio w Punkcie Obsługi Klienta lub w sposób elektroniczny. Pod tym linkiem znajdują się szczegółowe informacje jak uzyskać kartę PEKA: https://www.peka.poznan.pl/web/portal/jak-uzyskac-karte. Bardzo proszę o niezwłoczne wyrobienie karty PEKA lub PEKA JUNIOR – dla uczniów, którzy ich nie posiadają, a będą korzystać z komunikacji autobusowej.
  6. Do dnia 16.09.2021 rodzic przekazuje kartę PEKA do świetlicy szkolnej. Kartę należy przekazać w opisanej kopercie imieniem i nazwiskiem ucznia wraz z numerem legitymacji i numerem karty, także aktualnym adresem zamieszkania. Karty PEKA, które nie będą w ten sposób przekazywane nie zostaną przyjęte przez pracownika świetlicy.
  7. Doładowane karty będą ważne od 01.10.2022 do 30.09.2022.
  8. Zakup i doładowanie biletu w opisanym trybie dotyczy także uczniów z Ukrainy, którzy zamieszkują na terenie Gminy i posiadać będą legitymację wydaną przez szkołę.
  9. Przez miesiąc wrzesień br. uczniowie mogą podróżować bez uiszczania opłaty, okazując jedynie ważną legitymację szkolną. Po tym terminie bezwzględnie wymagane będzie posiadanie karty PEKA.

 

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.