INFORMACJE DOTYCZĄCE KART PEKA NA ROK SZKOLNY 2023/2024

25 sierpnia 2023Dawid Dopieralski
INFORMACJE DOTYCZĄCE KART PEKA
NA ROK SZKOLNY 2023/2024
 
  1. Gmina Tarnowo Podgórne informuję, że istniej możliwość zakupu biletu (doładowanie karty PEKA) dla uczniów szkoły podstawowej dojeżdżających do szkoły publiczną komunikacją autobusową na podstawie uchwały Rady Gminy Nr XXLII/436 z dnia 28.07.2020 r. w sprawie określenia uprawnień do korzystania z bezpłatnych przejazdów środkami transportu zbiorowego dla uczniów szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie Gminy Tarnowo Podgórne.
  2. Na podstawie w/w uchwały Rada Gminy zdecydowała o pokrywaniu z budżetu kosztów biletów specjalnych dla tych uczniów szkół podstawowych, którzy mieszkają na terenie Gminy, uczęszczają do placówek zlokalizowanych na obszarze naszego samorządu i dojeżdżają do szkoły autobusową komunikacją publiczną organizowaną przez ZTM Poznań.
  3. Bilet (karta PEKA) doładowany będzie tylko tym uczniom, których rodzice lub opiekunowie prawni wyrażą taką potrzebę.
  4. Bilet o którym mowa będzie ważny od 1 października 2023 r. do 30 września 2024 r. Przez wrzesień bieżącego roku - zgodnie z ustaleniami dokonanymi przez Gminę z ZTM Poznań - uczniowie szkoły będą mogli podróżować bez konieczności uiszczania opłaty za przejazd. Po tym terminie bezwzględnie wymagane będzie posiadanie karty PEKA lub PEKA Junior ze stosownym doładowaniem.
  5. Rodzice uczniów mieszkającym na terenie gminy Tarnowo Podgórne o wyrażenie chęci skorzystania z bezpłatnego doładowania. Bardzo proszę niezwłocznie wyrobienie uczniowi karty PEKA lub PEKA Junior – w przypadku jeśli jej nie posiada. Wyrobienie nowej karty lub jej wymiana wiąże się z okresem około dwutygodniowego oczekiwania. 6. Karta PEKA przekazywana do doładowania musi być czynna, tzn. nie może posiadać uszkodzeń mechanicznych. Karta uszkodzona lub zgubiona podlega wymianie. Koszt wymiany  w wysokości 21 zł pokrywany jest przez właściciela karty.
  6. Skorzystanie z bezpłatnego przejazdu nie będzie wymagać żadnych działań ucznia przy czytniku kart PEKA w autobusie, niemniej ucznia zobowiązuje się do posiadania przy sobie, w czasie przejazdu, doładowanej karty i okazywania jej podczas kontroli biletów.
  7. Doładowanie biletu w opisanym trybie dotyczy także uczniów z Ukrainy, którzy zamieszkują na terenie Gminy i posiadają legitymację wydaną przez szkołę (czyli na identycznych zasadach jak inni uczniowie).
  8. Aby uzyskać bezpłatny bilet należy:

a. Rodzic do dnia 08.09.2022 r. przekazuje deklaracje w sprawie zakupu przez Gminę biletu dla dojeżdżającego ucznia. Należy ją przesłać na adres: halasowka@spprzezmierowo.pl

b. Nowe karty PEKA rodzic wyrabia bezpośrednio w Punkcie Obsługi Klienta lub w sposób elektroniczny. Pod tym linkiem znajdują się szczegółowe informacje jak uzyskać kartę PEKA: https://www.peka.poznan.pl/web/portal/jak-uzyskac-karte.

c. Do dnia 20.09.2023 r. rodzic przekazuje kartę PEKA do świetlicy szkolnej. Kartę należy przekazać w opisanej kopercie imieniem i nazwiskiem ucznia wraz z numerem legitymacji i numerem karty, także aktualnym adresem zamieszkania. Karty PEKA, które nie będą w ten sposób przekazywane nie zostaną przyjęte przez pracownika świetlicy.

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.