Aktywna przerwa

2 czerwca 2023Joanna Borkowska, Małgorzata Ruta - Burdajewicz

aktywność dzieci-pasek ozdobny

Już w najbliższy poniedziałek – 5 czerwca – zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w „Aktywnej przerwie”.  Chcemy pokazać, że świat poza smartfonami jest równie ciekawy, a może ciekawszy?

Uczniowie kl.1-3 od godz. 8.55 do godz. 11.30.

Uczniowie kl. 4-8 na dużej przerwie ( tj. 12.25 - 12.50).

Głównym celem zorganizowania w naszej szkole „Aktywnej przerwy” jest zaproponowanie alternatywnych aktywności w zamian za wprowadzony zakaz korzystania z telefonów komórkowych.

Na potrzeby „Aktywnej przerwy” zostaną wydzielone strefy różnych aktywności w oparciu o potrzeby i zainteresowania uczniów:


Strefa gier planszowych – w której uczniowie korzystają z gier będących doskonałą zabawą intelektualną, rozwijającą zdolności umysłowe np. szachy, warcaby, Chińczyk, Dobble, memory z symbolami ekologicznymi itp.

„Park Ławeczek”  – dla wszystkich, którzy chcą w gronie przyjaciół porozmawiać, pośmiać się, zjeść lub odpocząć przed kolejną lekcją.

Strefa gier i zabaw podwórkowych – tutaj uczniowie mogą bawić się skakankami, grać w tenisa stołowego, gumę, klasy, Twistera itp.

Strefa zabaw ruchowych –  gdzie będą czekać takie atrakcje jak bulle i przeciąganie liny.

Strefa łucznictwa  - przeznaczona dla śmiałków, którzy nie boją się strzelać z łuku.

Strefa EKO:

  1. Malowanie twarzy glinka leczniczą– uczniowie będą mieli okazję poczuć się jak leśni ludzie, odczuwając zapach ziemi.
  2. Powietrzne obrazy – dzieci będą obserwowały, jak chmury zmieniają swoje kształty. Następnie narysują najciekawsze chmury i wykonają wystawę obrazków, które zostaną przypięte klamerkami na sznurku.
  3. Segregacja śmieci – uczniowie będą ćwiczyć prawidłową segregację śmieci.

Zachęcamy do udziału we wspólnej zabawie!

aktywność dzieci-pasek ozdobny

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.