Kartka

Cześć i chwała Bohaterom Powstania Warszawskiego!

2 listopada 2022Dawid Dopieralski, Magdalena Mieloch, Beata Dziamska-Gabryś

Już od kilku lat nasza szkoła bierze udział w programie „BohaterON w Twojej Szkole”. Finał akcji miał miejsce 27 października 2022 roku.  Jest to ogólnopolska kampania, mająca na celu upamiętnienie                  i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.  

Za jej pośrednictwem promowaliśmy patriotyczne postawy i tożsamość narodową w Polsce i poza jej granicami, a także budowaliśmy wspólnotę, pamiętającą o historii naszego kraju oraz jego Bohaterach. W tym celu nasza szkoła przeprowadziła szereg zajęć dydaktycznych, a teraz przesyła pocztówki, listy oraz laurki do wybranego przez organizatorów Powstańca Warszawskiego.  

Każdego roku nasi uczniowie wykazywali się ogromnym zaangażowaniem w tworzeniu kartek                 i wiadomości, dzięki którym nawiązaliśmy kontakt z wieloma Powstańcami. W tym roku było podobnie. Dzieci, wraz z wychowawcami oraz rodzicami, tworzyły piękne dowody pamięci o polskich Bohaterach. 

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.