Działalność Samorządu Uczniowskiego - I semestr (rok szkolny 2014/2015)

12 lutego 2015

Z kart kroniki Samorządu Uczniowskiego

Zbliża się koniec I semestru. Sporo się u nas działo. Czas dziś na krótkie podsumowanie...

Po wakacyjnej przerwie zastaliśmy zamknięte drzwi naszego szkolnego sklepiku. Bardzo nas to zmartwiło, bo gdzie kupimy picie lub przekąskę wciągu dnia? Już we wrześniu podjęliśmy starania, by sklepik znów zaczął działać i by produkty w nim sprzedawane były zdrowe. Wspólnie z Panią Dyrektor i naszymi opiekunami przystąpiliśmy do konkursu „Szkolne Sklepiki – Zdrowa Reaktywacja”, który organizowany jest przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. W tym celu został powołany Komitet Żywnościowy, w którego skład weszli uczniowie i rodzice. Rodzice postarali się o profesjonalny projekt przebudowy sklepiku, wybrali odpowiednie meble i potrzebne sprzęty. My przygotowaliśmy apel, podczas którego promowaliśmy zdrowe odżywianie i aktywny styl życia. W dwóch krótkich przedstawieniach „Jaś i Małgosia inaczej” oraz „Odżywiaj się zdrowo” wzięli udział uczniowie i nauczyciele. Była również krótka prezentacja multimedialna przygotowana przez członków Komitetu Żywnościowego. Pani prowadząca sklepik zorganizowała degustację produktów, które teraz możemy zakupić. Po przeprowadzeniu wszystkich działań przygotowaliśmy opis projektu „Zdrowo jemy i żyjemy!” i zgłosiliśmy naszą szkołę do udziału w konkursie. W ostatnich dniach grudnia ogłoszono werdykt... Zajęliśmy trzecie miejsce i otrzymaliśmy grant na przebudowę sklepiku w wysokości 1500zł !

Bardzo się cieszymy i dziękujemy wszystkim za wsparcie!

Sklepik działa już od grudnia, a prowadzi go pani Agnieszka, która jest mamą jednego z naszych uczniów. W sklepiku można nabyć pyszne kanapki, herbatę i kakao, a także zdrowe przekąski. Pani Agnieszce dziękujemy za to, że możemy liczyć na porcję zdrowia i życzymy zadowolonych klientów!

W październiku, miesiącu dobroci dla zwierząt, zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt ze Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Jędrzejowie, w którym znajdują się również bezdomne psiaki z naszej gminy. Zebraliśmy blisko 150 kg karmy!

Bliżej świąt ogłosiliśmy zbiórkę darów w ramach Szkolnej Szlachetnej Paczki. Zebrane produkty zostały przekazane do Parafialnego Zespołu Caritas działającego przy Parafii św. Antoniego Padewskiego w Przeźmierowie, a stamtąd trafiły do potrzebujących rodzin z naszej miejscowości.

Wszystkim, którzy włączyli się w nasze akcje charytatywne, dziękujemy za wrażliwość i okazane serce!

Od kilku lat w naszej szkole promujemy różnorakie talenty. 23 stycznia odbyły się szkolne eliminacje do piątej edycji Ukrytego Talentu. Do konkursu przystąpiła spora grupa uczniów, którzy zaprezentowali grę na instrumencie, śpiew i taniec. W ostatni dzień przed feriami odbędzie się szkolny finał konkursu.

W tym roku mała niespodzianka - organizujemy Gminny Konkurs Talentów, któremu patronuje Przewodniczący Rady Gminy - p. Grzegorz Leonhard. Konkurs dla wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Tarnowo Podgórne odbędzie się w maju. Z niecierpliwością czekamy na to wydarzenie.

 

Drodzy Uczniowie! Koleżanki i Koledzy!

W połowie września zostali wybrani nowi przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Od samego początku wzięliśmy się do pracy, by zadbać o dobrą atmosferę w naszej szkole. Mamy wiele pomysłów, które będziemy chcieli stopniowo wprowadzać w życie.

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny od wspólnej zabawy z okazji Dnia Chłopaka. Był to jednocześnie Dzień Krawata. Wielu uczniów przyszło 30 września w eleganckim męskim ozdobniku na szyi. Do zabawy włączyły się też dziewczynki. Dziękujemy Wszystkim którzy wzięli udział w naszej akcji.

Największym zaskoczeniem tego dnia był konkurs sprawdzający umiejętność wiązania krawatów. Wzięli w nim udział chętni chłopcy z klas 4 – 6. Mistrzami w tej trudnej sztuce okazali się Stasiu Woźniak z kl. 4f, Bazyli Kurosz z kl. 4b i Adam Młynarczyk z kl. 6b. Gratulujemy!

Na ten rok szkolny mamy sporo planów…

W październiku obchodzimy "Miesiąc Dobroci Dla Zwierząt", stąd tegoroczna akcja "Pełna Miska dla Schroniska" zostaje przyspieszona.Karmę zbieramy już w październiku!Zachęcamy do przynoszenia darów dla zwierząt ze Schroniska w Jędrzejowie, do którego trafiają bezdomne psy z naszej gminy. Karmę prosimy oddawać do „Hałasówki” lub w środy przed pierwszą lekcją (7.45 – 8.00) do sali 009 (przy stołówce).

Tradycyjnie przeprowadzimy szkolny konkurs "Ukryty Talent"! Eliminacje konkursowe odbędą się w styczniu, zatem czas zacząć przygotowania!

Chcemy w tym roku zorganizować ciekawe spotkania, konkursy, imprezy okolicznościowe zgodne z Waszymi zainteresowaniami. Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły. Osoby chętne do działania zapraszamy do współpracy. Pamiętajcie, każdy uczeń jest członkiem Samorządu Uczniowskiego!
Wraz z nowym rokiem szkolnym zaczyna się czas sprawdzianów i konkursów. Życzymy zatem Wam wytrwałości i wielu sukcesów!!!

 

Zarząd Samorządu Uczniowskiego

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.