FESTYN Z OKAZJI DNIA LATAWCA

2 października 2023Sylwia Łabędzka-Słaboszewska Joanna Pawłowska

 

  Tegoroczny festyn rodzinny z okazji Dnia Latawca odbył się pod hasłem CYRK,
a jako że hasło zobowiązuje, było kolorowo, pomysłowo, beztrosko, zabawnie, krótko mówiąc – przesympatycznie!

   Tradycyjnie wydarzenie, współorganizowane przez szkołę i Radę Sołecką, miało miejsce
w Parku im. S. Kanikowskiego w Przeźmierowie.

  Po południu sprzed Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera wyruszył barwny korowód społeczności szkolnej, której niecodzienne stroje, zabawne peruki, cyrkowe rekwizyty i kolorowe transparenty budziły szeroki uśmiech na twarzach przechodniów oraz kierowców.

   Po przejściu na miejsce zabawy i powitaniu przez p. Dyrektor, p. Wójta i p. Sołtys  uczniowie, ich rodziny, a także przybyli goście mieli możliwość skorzystania z atrakcji, których jak zwykle nie brakowało!
Na wszystkich czekały cyrkowe konkurencje przygotowane w bazie każdej z klas. Można się zatem było sprawdzić, m.in. w rzutach piłkami do celu, kalamburach pantomimicznych, robieniu wielkich, mydlanych baniek czy konkurencjach sportowych. Ogromnym powodzeniem cieszyły się także trampoliny, dmuchańce oraz spacery po linie, występ magika z papugą, pokazy żonglerów
i szczudlarzy, a zachwyt wzbudzały występy zespołu Mażoretek.

Nie mogło zabraknąć również zawodów związanych z samym świętem! Jak co roku dzieci chętnie brały udział w konkursach na najwyżej szybujący oraz najpiękniejszy latawiec.

   Pragniemy serdecznie podziękować za pomoc w zorganizowaniu festynu przede wszystkim  Radzie Sołeckiej Przeźmierowa, Radzie Rodziców działającej przy naszej szkole oraz OSiR-owi. Jesteśmy wdzięczni także Policji, która czuwała nad bezpieczeństwem podczas imprezy, a także niezastąpionym Mażoretkom.

   Nie możemy się już doczekać przyszłorocznych obchodów tego niezwykłego, rodzinnego święta!

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.