II Szkolny Dzień Zdrowia

18 marca 2013Lidia Popielska

W naszej szkole dbamy o zdrowie!

„Na sportowo jest zdrowo!”- pod takim hasłem w Szkole Podstawowej w Przeźmierowie odbył się II Szkolny Dzień Zdrowia. Było zabawnie, smacznie i sportowo.

Rześki poranek w środę 16 kwietnia powitaliśmy poranną gimnastyką. Szkolne korytarze zapełniły się bracią uczniowską w sportowych strojach. Ten dzień zamierzaliśmy spędzić aktywnie...

W dobry humor wprawiło wszystkich zabawne przedstawienie pt. „Kopciuszek na zawodach”, przygotowane przez panie: I. Kuźniarek i M. Socha-Kowalską. Aktorskie wyzwanie przyjęli nauczyciele naszej szkoły. W niezapomnianą rolę złej macochy wcieliła się p. dyrektor R. Duszczyk. Przewrotnie, tego dnia wcale nie zachęcała do zdrowego stylu życia. Cóż ...to była zła macocha! Tytułową rolę zagrała p. O. Zimieniewska, a złe siostry panie M. Janiec oraz H. LamchBera.. Gromkimi brawami zostali nagrodzeni p. J. Kowalski (giermek) oraz p. T. Cierzniak (książę).

Później było już bardzo sportowo. Szkolne boiska, place zabaw, a nawet park przed szkołą, zamieniły się w sportowe tory przeszkód. Dzieciom z klas 0-3 wielu radości dostarczyły skoki, rzuty, biegi, jazda rowerem i na hulajnodze. Nie lada wyzwaniem okazało się chodzenie na szczudłach. Tę umiejętność doskonale zaprezentował małym sportowcom zaproszony gość - znany aktor serialowy i teatralny p. Andrzej Niemyk. Tymczasem starsi uczniowie z klas 4-6 udali się na Orlik przy ul. Ogrodowej, gdzie walczyli o tytuł „Turbo-Kozaka” na poziomie klas oraz szkoły. Na zakończenie przedstawicielki firmy „Generacja Fitness” poprowadziły Zumbę, w której wszyscy chętnie brali udział.

Po pokaźnej dawce aktywności fizycznej nadszedł czas na posiłek. Oczywiście, przygotowany zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania. Nasi kochani rodzice zadbali o smaczną przekąskę dla każdej klasy. Niesamowite zapachy wypełniły szkołę, a stoły uginały się pod ciężarem przeróżnych pyszności. Na talerzach dzieci pojawiły się smaczne sałatki, owsianki, szaszłyki i sushi warzywno-owocowe. Nie zabrakło również deserów w postaci ciasta marchewkowego, ciasteczek owsianych, galaretek, shake'ów i koktajli. Było smacznie, kolorowo i zdrowo!

Wszystkie przepisy przygotowanych wspaniałości, ukażą się wkrótce w szkolnej książce kucharskiej. Do jej nabycia zachęcamy już teraz!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację Szkolnego Dnia Zdrowia, za zaangażowanie i wszelką pomoc:

  • panu J. Duszczykowi i pracownikom OSiR za zorganizowanie zawodów o tytuł „Turbo-Kozaka”,
  • redakcji „Przeźmierki” za nieodpłatne wydrukowanie ulotek dla naszej szkoły na Dzień Zdrowia,
  • rodzicom za pomoc w organizacji zabaw sportowych i poczęstunku dla dzieci.

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.