Inauguracja obchodów jubileuszu 75-lecia Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie

4 czerwca 2024Joanna Borkowska

23 maja rozpoczęliśmy obchody jubileuszu 75-lecia szkoły! Był to niezwykle uroczysty moment, podczas którego towarzyszyli nam nie tylko uczniowie, nauczyciele
i pracownicy, ale także sympatycy oraz przyjaciele placówki. Swoją obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Tarnowo Podgórne – p. Tadeusz Czajka, za co jesteśmy Mu bardzo wdzięczni!

Uroczystość składała się z dwóch części. Najpierw Pani Dyrektor wraz z zaproszonymi Gośćmi przecięła wstęgę, otwierając nowo powstałą Izbę Tradycji. Następnie przeszliśmy do auli, gdzie odbyło się spotkanie pod hasłem „Gawędy o szkole – popołudnie pełne wspomnień”. Swoimi przeżyciami podzieliły się emerytowane Panie Nauczycielki oraz Dyrektorki. Na scenę zaprosiliśmy: p. Renatę Duszczyk, p. Elżbietę Jakrzewską, p. Annę Kotlarczyk, p. Bożenę Meissner oraz p. Bugusławę Świerkiel. Uroczystość poprowadziły p. Grażyna Nowak i p. Elżbieta Pietrzak, które nie tylko przedstawiły wszystkim przybyłe Gościnie oraz zadbały o wyjątkową atmosferę, ale także zadały interesujące pytania.  Prelegentki chętnie podzieliły się z widownią barwnymi opowieściami, dzięki czemu uczniowie oraz zaproszeni goście mogli na chwilę przenieść się w czasie i poczuć, czym jest prawdziwa historia szkoły w Przeźmierowie. Spotkanie uświetniły występy wokalne oraz recytatorskie naszych uczniów.

 Warto również nadmienić, że elementem dekoracji na scenie były obrazy i wiersze autorstwa p. Janiny Pelczar – utalentowanej artystycznie emerytowanej polonistki.
Po wysłuchaniu wspomnień zaproszonych Pań był czas na wpisanie się do pamiątkowej księgi gości oraz rozmowy przy kawie i cieście, przygotowanym przez Radę Rodziców.

Cieszymy się, że ten ważny moment spędziliśmy wśród osób, które tworzyły historię naszej szkoły. Jesteśmy pewni, że czwartkowe popołudnie pozostanie na długo w pamięci Pań prelegentek, prowadzących oraz wszystkich zaproszonych Gości.

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.