dzieci podczas zajęć w świetlicy cz4

Jesienne popołudnia w świetlicy

23 listopada 2023Dawid Dopieralski, Sylwia Toboła

Jesień to urokliwa pora roku. To nie tylko piękne kolory, spadające liście, ale również bogactwo przeróżnych darów , dlatego świetlica szkolna stara się stworzyć atmosferę pełną radości i kreatywności podczas jesiennych zabaw. Wykorzystując sprzyjającą aurę udajemy się na spacery oraz na place zabaw. Jest to świetna okazja, by zaczerpnąć inspiracji do ciekawych prac plastycznych. Nasi mali artyści, pod kierunkiem nauczycieli świetlicy, a także bazując na własnych doświadczeniach, wykonali piękne prace, wykorzystując przy tym znane im techniki oraz poznając kilka nowych. 

W ramach jesiennych aktywności, świetlica organizuje także konkursy wiedzy o tej porze roku, które sprawdzają nie tylko wiedzę, ale także umiejętność współpracy w zespole. Każdy tydzień jest dedykowany innemu aspektowi jesieni, co pozwala dzieciom poznać różnorodność tego niezwykłego momentu rozwijać zainteresowania związane z naturą.

Jesienne popołudnia w świetlicy to także czas na lekturę bajek i opowiadań związanych z tą porą roku, co rozbudza wyobraźnię uczniów  i rozwija umiejętność czytania. 

Wspólne wycieczki do pobliskiego parku, podczas których dzieci zbierają liście, gałązki                    i owoce jesieni, są doskonałą okazją do integracji i poznawania otaczającego świata, także do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Zapraszamy do zapoznania się z ich dziełami.


Sylwia Toboła 

Dawid Dopieralski 

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.