Karnawałowe szaleństwo 2015

15 lutego 2015

Ostatni dzień pierwszego semestru, 13 lutego, był w naszej szkole daleki od zwyczajności, mimo dzwonka rozbrzmiewającego o zwykłych porach. Na korytarzach i w szkolnych salach ujrzeć można było oryginalnie i kolorowo przebranych uczniów i nauczycieli. „Karnawałowe szaleństwo” organizowane przez wychowawców świetlicy polegało na wymyśleniu i wykonaniu najciekawszego stroju. Klasy 4-6 przebierały się za ulubionych bohaterów literackich, a klasy 0-3 za postacie z baśni. Jury zachwyciło się stylowymi kreacjami Pippi, Ani z Zielonego Wzgórza i Myszki Minnie, choć męska część uczniowskiej braci podziwiała przede wszystkich łuk, strzały i pelerynę Willa ze „Zwiadowców”. Nagrody i słodycze rozdawały gigantyczne niebieskie Smerfy w białych czapeczkach. Zdaje się, że to wychowawcy świetlicy połknęli magiczny napój Papy Smerfa i dopiero w drugim semestrze będą mogli wrócić do ludzkiej postaci.

Wraz z „Karnawałowym szaleństwem” w sali gimnastycznej odbył się również szkolny finał konkursu „Ukryty Talent”. Tę część imprezy organizował Samorząd Uczniowski. Utalentowane muzycznie i tanecznie dzieci wywarły spore wrażenie na widzach. W młodszej grupie wiekowej pierwsze miejsce zdobyła Anielka Nowak piosenką „Puszek Okruszek”, a drugą i trzecią nagrodę wytańczyły sobie Marysia Miśkiewicz i Kinga Osowczyk. Wyróżnienia trafiły do skrzypaczki Marty Sobkowiak, perkusistki Asi Zdrojewskiej i śpiewającego Maksymiliana Binkowskiego.

W klasach starszych Basia Szymkowiak, która wyśpiewała sobie pierwszą nagrodę „Gołębim songiem”, przyprawiła słuchaczy o gęsią skórkę i westchnienia podziwu. Drugie miejsce zajęła „dziewczyna z gitarą” – Jessica Dey, a trzecie - dynamiczny zespół wokalny w składzie: Julia Dominik, Wiktor Wachowski, Amelia Stachowiak i Dawid Adamski. Wyróżnienia powędrowały do rąk przyszłych piosenkarek – Aniki Reiss i Wiktorii Wolkiewicz oraz tancerki Kai Duszczak.

Gratulujemy wszystkim młodym wykonawcom, którzy mieli odwagę zaprezentować się przed całą szkołą. Teraz z niecierpliwością czekamy na Gminny Konkurs Talentów, który odbędzie się w naszej szkole w maju.

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.