Lekcja muzyki

29 kwietnia 2024Dawid Dopieralski

W ostatnim czasie Szkoła Podstawowa w Przeźmierowie gościła niezwykłego gościa muzyka  p. Jana Adamczewskiego. Dzięki współpracy z Sołectwem Przeźmierowo i lokalnym sołtysem, dzieci miały okazję wziąć udział w fascynującej lekcji muzyki, której głównym bohaterem był saksofon - instrument pełen magii i niezwykłego brzmienia.

Pod okiem, doświadczonego muzyka i nauczyciela, uczniowie poznawali różnorodne rodzaje saksofonów - od altówki po baryton. W trakcie warsztatów nie brakowało interakcji i praktycznych doświadczeń - dzieci mogły dotknąć instrumentu, poznać jego budowę od podstaw, a także wysłuchać niezwykłego brzmienia, jakie potrafi wydobyć z siebie saksofonista.

Jan Adamczewski nie tylko przekazywał wiedzę teoretyczną na temat instrumentu, ale również prezentował swoje umiejętności gry. Dla uczniów był to moment niezapomnianej inspiracji. Dzieci podziwiały, jak dźwięki ożywają pod palcami mistrza, a ich pasja do muzyki rozkwitała w pełni.

Inicjatywa Sołectwa Przeźmierowo i lokalnego sołtysa, wspierająca rozwój kulturalny i artystyczny dzieci, zasługuje na najwyższe uznanie. Dzięki takim spotkaniom, uczniowie mają szansę odkrywania nowych pasji i talentów, a także rozwijania swojej wyobraźni oraz koncentracji.

Kto wie, może wśród tych młodych melomanów znajdą się przyszli wielcy saksofoniści, którzy swoją muzyką będą inspirować innych? Dlatego też warto kontynuować i wspierać tego typu inicjatywy, które otwierają drzwi do magicznego świata dźwięków dla kolejnych pokoleń.

 

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.