Plakat

Pasowanie na czytelnika biblioteki

28 lutego 2023Joanna Pawłowska

    W poniedziałek (27 lutego) odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników biblioteki szkolnej. W tym ważnym wydarzeniu uczniom klas pierwszych towarzyszyły: Pani Wicedyrektor Monika Janiec, Wychowawczynie oraz Panie bibliotekarki, a moc atrakcji zapewnili uczniowie klas siódmych. Starsi koledzy i koleżanki przygotowali dla pierwszoklasistów przedstawienie pt. „W bibliotece” oraz zagadki dotyczące bajek i baśni.
Uczennice z bibliotecznego wolontariatu nagrały natomiast film, zachęcający do odwiedzin biblioteki oraz czytania książek. W trakcie uroczystości na scenie przebywała tajemnicza książka, która obserwowała, jak uczniowie radzą sobie z pytaniami, a także opowiedziała im, jak należy się z nią obchodzić, aby mogła służyć dzieciom przez długie lata. Pierwszoklasiści wspaniale wywiązali się ze swoich zadań i złożyli uroczyste ślubowanie. Na zakończenie otrzymali z rąk Pani Wicedyrektor książki pt. „Pierwsze abecadło” oraz pamiątkowe przypinki.

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.