PO RAZ 28. ZOSTALIŚMY WSPANIAŁYMI ŚWIĘTYMI MIKOŁAJAMI

21 grudnia 2022Joanna Borkowska

Choć grudzień to przede wszystkim miesiąc pieczenia pierników, ubierania choinki i  pakowania prezentów, chcemy też nauczyć najmłodszych, że w tym czasie szczególnie ważny jest drugi człowiek. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają na niespodzianki od Świętego Mikołaja, ale powinny pamiętać też, że obdarowywanie prezentami jest równie miłe, jak ich otrzymywanie.

I właśnie taka myśl przyświeca organizatorom  akcji „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”.  Już od 28 lat jeździmy z darami do domów dziecka w Otorowie i Lipnicy, by sprawić radość innym. Udało się i tym razem, oczywiście dzięki Waszej pomocy, zaangażowaniu i chęci niesienia pomocy. Zebraliśmy mnóstwo słodyczy, żywności długoterminowej oraz środków czystości, za co serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tej pięknej inicjatywy. Firma Baron ufundowała indywidualne prezenty dla  każdego wychowanka domu dziecka, za co z serca dziękujemy. Mieszkankom domu dziecka w Otorowie  przekazaliśmy  laptopa. To wspaniały dar od mamy uczennicy z klasy 4c.  Natomiast pozostałe upominki zostały złożone na ręce  wychowawców.

Członkowie SK PCK, którzy odwiedzili  swoich rówieśników, przyznali, że spotkanie  w Otorowie i Lipnicy zrobiło na nich ogromne wrażenie, a czas tam spędzony okazał się niezwykle cennym doświadczeniem. Uświadomiliśmy sobie to, jak ważne jest dzielenie się z potrzebującymi. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły już zawsze będą   pielęgnować tak wspaniałe tradycje.

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.