Posadziliśmy las!

24 kwietnia 2023Anna Galusik - Bacik

Uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w gminnej akcji sadzenia drzewek „Parkujmy razem”. 30 marca trzy autokary w dwóch turach przewiozły chętne klasy na miejsce przeznaczenia. Tam czekało na nas mnóstwo sadzonek drzew iglastych i liściastych oraz łopaty. Ziemia była miękka, więc praca okazała się lekka i przyjemna, a dzieciaki z radością się wybrudziły. Kiedy pokazały się już równe rządki maleńkich drzewek, wszyscy w nagrodę poczęstowali się ciasteczkami i napojami.

Kolejnego dnia kilka klas udzieliło odpowiedzi na trzy ważne pytania. Jak oceniają akcję? Po co to zrobiliśmy? Dlaczego lasy są ważne? 2c jednogłośnie zasygnalizowała, że akcja to świetny pomysł i bardzo podobała im się praca na świeżym powietrzu. Najmłodsi wiedzieli, że dzięki drzewom mamy tlen, a zwierzęta mają gdzie mieszkać. 5b również była zadowolona z wyjazdu. Jednym tchem wymienili korzyści z sadzenia lasów: czyste powietrze, spacery w cieniu, grzybobranie. 6a uznała, że chętnie posadziłaby jeszcze więcej drzew, ponieważ takie akcje są bardzo potrzebne w dobie globalnego ocieplenia, smogu i rozrastania się miast. 

Teraz będziemy odwiedzać to miejsce od czasu do czasu i z dumą obserwować, jak rośnie nasz las.

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.