Samorząd Uczniowski z wizytą u Przewodniczącego Rady Gminy Tarnowo Podgórne

29 kwietnia 2015

27 kwietnia 2015 r. reprezentanci naszego Samorządu Uczniowskiego SP w Przeźmierowie wybrali się do Urzędu Gminy w Tarnowie Podgórnym. Postawili sobie za cel poznanie specyfiki pracy Rady Gminy i odnalezienie podobieństw pomiędzy pracą samorządów lokalnych i szkolnych. Chcieli dowiedzieć się, jakie trzeba mieć umiejętności i predyspozycje, aby znaleźć się w powyższych jednostkach. Przed wyjazdem solidnie przygotowali się do czekających ich spotkań, samodzielnie szukali informacji na temat funkcjonowania Samorządu, spisali ważne pytania.

Na miejscu nasi uczniowie rozmawiali z przewodniczącym Rady Gminy, panem Grzegorzem Leonhardem, z zainteresowaniem pytali o jego drogę do tego stanowiska. Szybko dostrzegli, że zarówno w Samorządzie Uczniowskim, jak i w tym - na szczeblu gminy- trzeba mieć głowę pełną pomysłów, wychodzić z inicjatywą, interesować się sprawami otoczenia.

Wójt, pan Tadeusz Czajka, zaprosił naszych przedstawicieli do swojego gabinetu, gdzie mogli zasiąść na chwilę w jego fotelu, poznać niedostępne zazwyczaj zakamarki Urzędu Gminy. Młodzi samorządowcy trafili także do siedziby Gminnego Ośrodka Kultury Sezam, gdzie powstaje pismo „TarNowa kultura”. Po tej inspirującej wyprawie wrócili zadowoleni i zmotywowani do dalszego energicznego działania w murach własnej szkoły.

Opiekunowie SU

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.