Słów kilka o tym, co zrobiliśmy w II semestrze roku szkolnego 2012/2013…

13 czerwca 2013
  • Na prośbę Wojewody Wielkopolskiego zorganizowaliśmy akcję „Wielkopolska dzieciom afgańskim”, czyli zbiórkę zabawek i pomocy szkolnych dla dzieci z sierocińców i najbiedniejszych szkół prowincji Ghazni, gdzie stacjonują nasi żołnierze. W ciągu zaledwie tygodnia zebraliśmy 400 maskotek i innych zabawek!
  • Luty to miesiąc zakochanych, zatem i w naszej szkole nasi wychowankowie mieli okazję do przekazania walentynkowej niespodzianki swoim wybrańcom/wybrankom.
  • W grudniu rozpoczęliśmy zimową akcję pomocy dla zwierząt. Przez około dwa miesiące młodsi i starsi uczniowie naszej szkoły przynosili do świetlicy karmę dla psów i kotów, miski lub ciepłe kocyki. Podczas całej akcji zebraliśmy ok. 155 kg suchej karmy, 15 kg karmy w puszkach, 8 kg karmy dla kotów, koce i miski. W lutym zaprosiliśmy przedstawiciela schroniska dla zwierząt w Jędrzejowie, p. Rafała Wojnickiego, aby opowiedział o losie swoich podopiecznych, a na zakończenie przekazaliśmy placówce zebrane produkty. Gościem specjalnym spotkania była mała suczka – podopieczna schroniska, która na widok darów radośnie merdała ogonem.
  • Wiosną, już po raz trzeci, w naszej szkole odbył się prestiżowy konkurs „Ukryty talent”.To wspaniała okazja do zaprezentowania szerokiej publiczności umiejętności wokalnych (i gry na instrumencie), akrobatycznych, tanecznych i innych. Eliminacje do konkursu odbyły się w lutym, a finał w dniu ogłoszonym przez Ministra Edukacji Narodowej „Dniem Odkrywania Talentów” (pierwszym dniu wiosny, czyli 21 marca). Uczestników konkursu było wielu, jury miało trudny orzech do zgryzienia, by wybrać najlepszych…
  • Z prośbą o pomoc zwrócili się do nas mieszkańcy Przeźmierowa, którzy organizowali pielgrzymkę na Ukrainę. Chcieli podarować dzieciom mieszkającym w tamtejszych domach dziecka upominki. Pospieszyliśmy zatem z pomocą i zebraliśmy zabawki, przybory szkolne, które z pewnością wywołały uśmiech na twarzach rówieśników naszych uczniów.
  • W mijającym roku szkolnym, dzięki naszym nauczycielom, mieliśmy okazję kilkakrotnie kibicować naszej ulubionej reprezentacji piłki nożnej (społeczność szkolna wierna zawsze „Kolejorzowi”). Dla najwierniejszych został zorganizowany konkurs wiedzy o KKS Lech Poznań. Konkurs przebiegał w dwóch etapach, pytania nie były łatwe, ale warto było walczyć o główną nagrodę, czyli piłkę z autografami piłkarzy „Kolejorza”. Najlepszy okazał się Maksymilian Skuratowicz z kl. IVa.

Samorząd Uczniowski to grupa uczniów, którzy pragną wpływać na to, co dzieje się w szkole. Są energiczni, chętni do pracy, potrafią współdziałać ze sobą. Zapraszamy wszystkich, którym zależy na tym, aby panowała przyjazna atmosfera w szkole, do włączenia się w działalność Samorządu w nowym roku szkolnym! Pozdrawiamy!

Opiekunowie SU

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.