SOLIDARNI Z UKRAINĄ

5 lipca 2022Dawid Dopieralski

22 kwietnia br., w auli Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie, odbyły się koncert i kiermasz charytatywny.  Te niezwykłe wydarzenia zorganizowano  w geście solidarności z osobami uciekającymi przed wojną, a zarazem w podziękowaniu dla licznej grupy wolontariuszy wspierającej wszystkich potrzebujących. Organizatorami imprezy byli: szkolna Rada Rodziców wraz z Sołtysem i Radą Sołecką Przeźmierowo, Szkoła Podstawowa im. A. Fiedlera we współpracy ze Szkolnym Klubem Wolontariatu oraz wielu ludzi dobrej woli.

Podczas koncertu na scenie gościli: szkolny chór, „Modraki”, uczennice szkoły - Antonina i Felicja Stolarskie, które zagrały na skrzypcach i saksofonie oraz uczniowie - Antoni Kasiński i Maurycy Majewski, którzy zachwycili kolejno grą na akordeonie oraz trąbce. Pani Ludmiła Kyryliuk (pieśniarka i poetka z obwodu umańskiego) wykonała utwór na gitarze oraz zaśpiewała pieśni ukraińskie, a wzruszającą „Modlitwę za Ukrainę” odśpiewała p. Luiza Rybak. Wystąpił również p. Jacek Hałas - artysta wszechstronny, zajmujący się głównie muzyką folkową, nagradzany za utwory do słuchowisk Polskiego Radia, twórca muzyki w wielu spektaklach teatralnych oraz wydarzeniach muzycznych. Muzyk występował sam i z rodziną, czyli Kapelą Hałasów (żoną Alicją oraz dziećmi - wychowankami szkoły, w której odbywał się koncert). Całą imprezę poprowadził p. Paweł Wylęgała wraz z p. Oleksiim Sokunem, który wcielił się również w rolę tłumacza języka ukraińskiego.

W czasie wydarzenia sporym zainteresowaniem cieszyły się kawiarenka i strefa animacji dla dzieci. Własne stanowiska miały także Caritas oraz GOK „Sezam”. Mieszkańcy Przeźmierowa i okolic integrowali się przy wspólnej zabawia, pysznym polsko-ukraińskim jedzeniu oraz rękodziele. Na stanowiskach prac twórczych zarówno dzieci, jak i dorośli mogli  samodzielnie stworzyć biżuterię, zaprojektować magnesy czy przypinki.

Impreza zorganizowana w Szkole Podstawowej im. A. Fiedlera odniosła ogromny sukces, a przyczyniło się do niego wielu ludzi o dobrych sercach i pomocnych dłoniach. Niemożliwe byłoby zrealizowanie tego cudownego przedsięwzięcia, gdyby nie wolontariusze oraz darczyńcy. Składamy ogromne podziękowania na ręce przedstawicieli Rady Rodziców,  sołectwa oraz szkoły i wszystkich wolontariuszy. Dziękujemy także darczyńcom, do których należą: fundacja p. Barbary Nowak „Otoczmy Troską Życie”, studio kosmetyczne p. Sylwii Pawlickiej, studio „Figura” ze Skórzewa, studio tatuażu „Kali Yuga”, biuro podróży „Travel Origami”, „Cudownik”, Pani Sołtys Katarzyna Preyer, Fabryka Czekolady Millano, GOK „Sezam”, p. Oleksii Sokun, Urząd Gminy Tarnowo Podgórne, p. Emilia Sznajder oraz p. Agnieszka Aleksiejew. W czasie wydarzenia zebrano około 10 000 zł,  a wszystko to dzięki hojnym ludziom i ich szczodrym sercom.

         Mamy ogromną nadzieję, że akcja „Solidarni z Ukrainą. Przeźmierowo” będzie inspiracją do podejmowania dalszego trudu pomagania potrzebującym oraz otwierania ludzkich serc na potrzeby innych. Czasem nawet najmniejszy gest jest filarem wielkich rzeczy!

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.