Uczniowie  klasy 2a i Oddziału Przygotowawczego I-III

Spotkania integracyjne

22 listopada 2022Dawid Dopieralski

Integracja społeczności szkolnej jest niezmiernie ważnym elementem pracy wychowawczej. To nie tylko istotna część procesu budowania zespołu klasowego, ale także poczucia przynależności do środowiska szkolnego. Działania prowadzone w jej zakresie umożliwiają tworzenie dobrych relacji pomiędzy uczniami a wychowawcami, uatrakcyjniają zajęcia oraz wyrabiają nowe kompetencje.

Od połowy września Oddział Przygotowawczy klas I-III bierze udział w cyklu spotkań z klasami z edukacji wczesnoszkolnej. Zajęcia te ukierunkowują dzieci na podejmowanie współpracy, zapewniają atrakcyjną formę lekcji, usprawniają komunikację. Wszystkie te czynniki, oraz wiele innych, mają realny wpływ na zwiększanie poczucia przynależności dzieci do społeczności szkolnej.

Cieszy nas bardzo pozytywny odbiór prowadzonych spotkań. Uczniowie z chęcią biorą w nich udział, a efekty pozostaną z nimi na pewno na długi czas.

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.