Order Uśmiechu

Spotkanie z p. Markiem Michalakiem

23 września 2022Joanna Pawłowska

21 września obchodziliśmy Światowy Dzień Orderu Uśmiechu, a naszą szkołę odwiedził gość specjalny – Pan Marek Michalak. Wieloletni Rzecznik Praw Dziecka, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, pedagog, wychowawca oraz autor wielu publikacji, w tym pięknej książki dla dzieci i młodzieży pt. "Opowieści o tym, co w życiu ważne".

W trakcie spotkanie, uczniowie klas szóstych i siódmych, usłyszeli wiele ciekawych historii związanych z przyznawaniem Orderu Uśmiechu. Pan Marek Michalak przywiózł ze sobą niezwykłą skrzynkę, w której znajdował się między innymi kubek, z którego nominowani do tej zaszczytnej nagrody, piją sok z cytryny. Zobaczyliśmy również okulary Ireny Sendlerowej oraz czapeczkę (piuskę) papieża Benedykta XVI. Oczywiście największym zainteresowaniem, cieszył się sam order. Nasz gość odpowiadał na pytania uczniów, a także zdradził wiele tajemnic związanych z pracą Rzecznika Praw Dziecka.

Jednym z punktów programu, była prezentacja książki pt. "Opowieści o tym, co w życiu ważne". Prelegent przeczytał jedno z opowiadań, które było wstępem do rozmowy o patriotyzmie, który jak się okazuje, dla każdego może znaczyć coś innego.

Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem oraz podpisywaniem książek przez autora.

Zrealizowane w ramach Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Na lata 2021-2025".

 

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.