ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA

24 listopada 2023Joanna Borkowska

Boże Narodzenie jest wyjątkowym czasem, który spędzamy najczęściej w gronie najbliższych przy zastawionym stole. To również moment, kiedy nasze serca otwierają się na pomoc osobom potrzebującym. W tym roku tak jak w zeszłym Szkolne Koło PCK bierze udział w programie „Szlachetna Paczka”. Będziemy organizować paczkę dla mieszkanki Kórnika - Pani Agaty i jej dwóch synków.

Kontynuując naszą szkolną tradycję odwiedzimy z prezentami również Dom Dziecka w Otorowie i Lipnicy.

Dlatego właśnie od poniedziałku 27 listopada do piątku 8 grudnia 2023 r. odbędzie się zbiórka żywności, kosmetyków i chemii gospodarczej. Przy wejściach do szkoły będą ustawione kartony, w których można zostawić produkty z poniższej listy potrzeb.

Lista potrzeb:

Żywność:

Kawa, mleko, makaron, kasza, ryż, dżemy, owoce i warzywa w puszkach, gotowe sosy w słoikach, miód, słodycze, herbata (zielona, biała, czarna, owocowa itd.), mąka, olej, cukier, mus owocowy w tubkach, orzeszki ziemne, kakao, płatki śniadaniowe – szczególnie kulki czekoladowe, ketchup, majonez, bakalie.

Artykuły drogeryjne:

Proszki do prania hipoalergiczne i uniwersalne; pasta do zębów dla dzieci i dorosłych; pieluszki pampers rozmiar 5-6 (Antoś waży 15kg); chusteczki nawilżające dla niemowląt, ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, mydło w płynie / żele do mycia ciała, szampony, podpaski/tampony, płyny do płukania tkanin, płyny do mycia naczyń, płyny czyszczące (płyn do mycia podłóg, mleczka do czyszczenia, płyn do mycia okien).

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby zaangażować się szczególnie w zbiórkę, rodzina ma również dodatkowe potrzeby:

Piórnik, przybory do pisania, bloki, kredki, plecak z superbohaterem - to marzenie Krzysia. Kołdra 160x200cm, prześcieradła 140 x 200cm, pościel, garnek uniwersalny - 3 litrowy, miski do zupy, bidon, miska do prania, wózek spacerowy, miękka piłeczka do zabawy, strój do taekwondo - na wzrost 134 cm.

Uczniowie, którzy wezmą udział i wesprą tę akcję dobroczynną otrzymają pochwały, Prosimy o dołączenie do darów kartki z imieniem, nazwiskiem i klasą.

Mamy nadzieję, że dzięki Waszej dobroci, szczodrości i chęci pomagania kolejny raz uda się wywołać uśmiech na wielu twarzach! Czyńmy dobro cały rok, a zwłaszcza w tym szczególnym, świątecznym czasie!

W razie pytań zapraszamy do kontaktu!

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.