Świąteczne spotkanie

21 grudnia 2023Dawid Dopieralski

Świąteczne spotkanie przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera oraz Fundacji Nigdy nie jest za późno już po raz kolejny odbyło się w naszej szkole. Było to wydarzenie pełne radości i muzyki, gromadząc serca ludzi w duchu świątecznej magii. Wydarzeniu wzięli udział: Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera Joanna Mizerska, Wójt Gminy Tarnowo Podgórne Tadeusz Czajka, Wicedyrektor szkoły Monika Janiec, Sołtys wsi Przeźmierowo Katarzyna Preyer, koordynator ds. wspierania organizacji pozarządowych Monika Mroczkiewicz, prezes Koła Seniorów w Przeźmierowie Julian Kiełczewski, prezes UTW Irena Szewczyk oraz licznie zgromadzeni sympatycy i przyjaciele szkoły i fundacji.

Organizowane spotkanie przez Szkolny Klub Wolontariatu oraz Fundację Nigdy nie jest za późno staje się tradycją naszej szkoły, gdzie wspólnie uczniowie, rodzice, nauczyciele, wolontariusze i seniorzy spotykamy się w okresie świąt Bożego Narodzenia by podziękować za okazane serce, pomocną dłoń by wspólnie dzielić się radością, miłością i ciepłem w gronie najbliższych przyjaciół.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości i przemówień przedstawicieli władz, którzy serdecznie podziękowali wszystkim za obecność oraz wsparcie działań charytatywnych.

Atmosfera była nasycona magią świąt, a dekoracje nadawały miejscu szczególnego uroku. Jednak prawdziwą gwiazdą wieczoru były dzieci, które przygotowały specjalny program artystyczny. Dzieci, ubrane w urocze świąteczne stroje, weszły na scenę z uśmiechem na twarzach. Zaczęły śpiewać świąteczne piosenki , niosąc ze sobą niepowtarzalny klimat Bożego Narodzenia. Ich cudowny śpiew i entuzjazm zrobiły wrażenie na publiczności, rozpalając świąteczne uczucia w sercach obecnych.

W trakcie koncertu nie zabrakło również wspólnego kolędowania, które dodatkowo podkreśliły klimat zbliżających się świąt. Dzieci, wspierane przez utalentowanych wychowawców, prezentowały repertuar obejmujący zarówno znane utwory, jak i mniej popularne, ale równie urokliwe pieśni bożonarodzeniowe. Serdeczne podziękowania kierujemy do pani Magdalenie Mieloch i pani Magdalenie Szewczyk za przygotowanie występu uczniów klasy IIIa, IIId, chóru szkolnego.

Seniorzy z formacji Dance Stare również dołączył do świątecznej zabawy prezentujące swoje taneczne talenty pod opieką Patryka Nowaka. Ich energetyczne tańce wprawiły publiczność w podniosły nastrój, tworząc niezapomniane chwile świątecznej euforii. A później seniorzy porwali publiczność do tańca.

Na scenie wystąpił wnuk jednej z seniorek, a zaraz jeden z najmłodszych wolontariuszy Seweryn Czajkowski śpiewając „Gdy idą święta” oraz gościnnie wystąpiła Lenka Kujawka.

Zakończenie spotkania było momentem pełnym wzruszeń, przedstawiciele fundacji oraz szkoły podziękowali wszystkim za wsparcie  i zaangażowanie. Także prezes Fundacji Nigdy nie jest za późno Maja Stępień podziękowała Gminie Tarnowo Podgórne oraz Szkole  Podstawowej im. Arkadego Fiedlera za owocną współpracę. Szkoła również wyraziła głęboką wdzięczność za hojność społeczności i podkreśliła, jak ważne jest wsparcie oraz integracja międzypokoleniowa i społeczna.

Świąteczne spotkanie było wypełnione muzyką, tańcem i radością, nie tylko dostarczyło niezapomnianych chwil dla uczestników, ale także stanowiło wyjątkową okazję do przemyśleń. Wspólna świąteczna celebracja jednoczyła społeczność, przypominając o sile współpracy i solidarności. To wydarzenie pozostawiło trwałe wspomnienia i zainspirowało do dalszych działań na rzecz dobra wspólnego.

 

*Zdjęcia dzięki życzliwości Fundacji Nigdy nie jest za późno

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.