Świąteczne spotkanie

20 grudnia 2022Dawid Dopieralski
Świąteczny pasek
Świąteczne spotkanie Przyjaciół
Fundacji „Nigdy nie jest za późno”
oraz Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie

 

Był taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy. Dzień, zwykły dzień, w którym zgasły wszystkie spory.  Słowami piosenki pt. „Dzień jeden w roku”, wykonywanej przez zespół Czerwone Gitary, można by śmiało podsumować 15 grudnia 2022 roku. Wspomniana data zapisała się w pamięci jako szczególny, magiczny czas. To wtedy w naszej szkole odbyło się  Świąteczne spotkanie Przyjaciół Fundacji „Nigdy nie jest za późno” oraz Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Przeźmierowie, którego organizacją zajęli się  Szkolny Klub Wolontariusza oraz Fundacja „Nigdy nie jest za późno”.

Zwyczaj celebrowania świątecznych spotkań przy choince z naszymi Przyjaciółmi zapoczątkowany został kilka lat temu, gdy zorganizowaliśmy Mikołajki dla Przyjaciela. Wtedy przyświecał nam piękny cel – wsparcie drugiego człowieka w potrzebie.

W tym roku spotkaliśmy się po raz kolejny, by przede wszystkim podziękować Przyjaciołom za Ich wsparcie zarówno w dobrych, jak i mniej przyjemnych chwilach. Koncertem pragnęliśmy wyrazić,  jak bardzo są dla nas ważni! Bez pomocy Przyjaciół szkoła oraz fundacja wielu rzeczy nie byłyby w stanie zrobić, dlatego za Ich ogromne serca i chętne do działania ręce, zawsze będziemy dziękować po tysiąckroć!

Celem współpracy szkoły i fundacji jest aktywizowanie młodzieży oraz seniorów. W murach naszej placówki wszyscy są mile widziani. Bardziej dojrzała młodzież przybywa do nas, by brać udział                   w Akademii Starszych Orłów, młodsi zaś działają w Akademii Młodych Orłów. Każdego roku wspólnie uczestniczymy w akcji Namalujemy swój świat. Seniorzy czytają z dziećmi książki, biorą także udział w warsztatach plastycznych oraz imprezach okolicznościowych w naszej szkole.

Tegoroczną uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu dzieci z klasy II a i szkolnego chóru. Dziękujemy Paniom Magdalenie Mieloch i Magdalenie Szewczyk za przygotowanie występu. Po nim  Goście ozdabiali choinki własnoręcznie wykonanymi ozdobami. Ze stołów unosiły się zapachy świątecznych wypieków i aromantycznej kawy. Magiczna i życzliwa atmosfera sprawiła, że poczuliśmy ducha świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło również miłych słów oraz życzeń. 

Radość, płynąca ze wspólnego kolędowania, wypełniła nasze serca! Gdy w ten grudniowy wieczór usiedliśmy przy świątecznym stole, cieszyliśmy się nadzieją, jaką niosą zbliżające się święta. W gronie bliskich rozmawialiśmy o tym, co nas łączy i wzmacnia więzi.

    Wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego niezwykłego spotkania, składamy serdeczne podziękowania.  Dzięki okazanemu wsparciu udało się stworzyć niezapomnianą imprezę, którą  będziemy długo wspominać.

W imieniu wszystkich Wolontariuszy oraz Fundacji Nigdy nie jest za późno z okazji świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy życzyć wszystkim naszym Przyjaciołom zdrowia oraz szczęścia. Niech będzie to czas odpoczynku – spokojnego, bezpiecznego, beztroskiego, wśród najbliższych. Niech towarzyszy nam wszystkim radość z dobra, które otrzymujemy i z tego, którym dzielimy się z innymi.

Świąteczny pasek

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.