Świąteczne warsztaty plastyczne dla seniorów

21 grudnia 2023Dawid Dopieralski

W dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym technologicznych nowinek i szybkiego tempa życia, często zapominamy o tym by wspólnie spędzić czas, nie tylko oglądając nowy serial. Dlatego grupa zaangażowanych wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu  postanowiła wprowadzić  seniorów z Fundacji Nigdy Nie jest za późno w klimat magii świąt poprzez zorganizowanie specjalnych warsztatów świątecznych.

Seniorzy już przy wejściu zostali  powitani przez uśmiechniętych wolontariuszy, gotowych do pomocy i pełnych entuzjazmu do dzielenia się świąteczną radością. Atmosfera była niewątpliwie nasycona pozytywną energią, a już na samym początku widać było iskrzące się oczy uczestników.

Wolontariusze wspólnie z seniorami, wzięli udział w warsztatach plastycznych, tworząc piękne ozdoby świąteczne, kartki i dekoracje. Tym razem to seniorzy, pełni cierpliwości i zrozumienia, pomagali dzieciom odkrywać swoje artystyczne zdolności, co przyniosło wiele radości zarówno seniorom, jak i wolontariuszom.

Organizacja warsztatów świątecznych dla seniorów przez zaangażowanych przez wolontariuszy nie tylko dostarczyła niezapomnianych chwil uczestnikom, ale także podkreśliła znaczenie wspólnoty, troski i szacunku dla osób starszych. To wydarzenie z pewnością pozostawiło trwały ślad w sercach zarówno seniorów, jak i wolontariuszy, którzy z dumą mogą patrzeć na to, jak wspólnie przyczynili się do stworzenia magicznej atmosfery świąt w świetlicy szkolnej.

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.