Święto Komisji Edukacji Narodowej

14 października 2015

Samorząd Uczniowski w sposób szczególny wyraża 14.10. wdzięczność nauczycielom za ich trud, dobre słowo i serce. W tym roku zaprosiliśmy dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów do „Kawiarenki Literackiej”, w której sławne postaci starały się młodemu człowiekowi odpowiedzieć na pytanie: „Czy szkoła jest potrzebna?”. Jasiu, bohater przedstawienia, za radą nauczycielki wyrusza w „podróż” w czasie. Obserwuje ludzi, poznaje ich życiowe troski, przygląda się ich codziennej pracy. Na swej drodze spotyka wieszczów narodowych, gazeciarza, żołnierza. Wszyscy próbują pokazać chłopcu zalety płynące z nauki szkolnej. Ten sam Jasiu, jako dorosły człowiek, powraca do swojej dawnej szkoły, by podziękować nauczycielom za to, że pomogli mu odkrywać świat.

W przedstawieniu wystąpili uczniowie klas 4-6, a w rolę dorosłego Jasia wcielił się pan Jacek Kubiak. Na scenie pojawili się także rodzice reprezentujący różne grupy zawodowe, m.in. żołnierz, nauczyciel, mechanik, lekarz i biznesmen. To oni złożyli na ręce Dyrekcji i Pracowników szkoły pełne ciepłych słów życzenia. Zgromadzeni nie kryli wzruszenia.

W imieniu Samorządu Uczniowskiego pragniemy podziękować tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie spektaklu.

Galeria

       
Ta strona wykorzystuje ciasteczka lub podobne technologie do przechowywania informacji. Brak zmiany w ustawieniach przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej w naszej polityce prywatności.